Μπλέιζερς - Μπουλς 96-104: Ο ΝτεΡόζαν «οδήγησε» στη νίκη (vid)

Σπύρος Μαρκεζίνης

Οι Σικάγο Μπουλς σημείωσαν διπλό στην έδρα των Μπλέιζερς, επικρατώντας με 104-96.

Στην τελευταία χρονικά αναμέτρηση της βραδιάς του NBA, οι Σικάγο Μπουλς κατάφεραν να περάσουν νικηφόρα από την έδρα των Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς, έχοντας επιβληθεί με 104-96.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σταθερά το πάνω χέρι στο παιχνίδι και παρά την αντεπίθεση των γηπεδούχων, μπόρεσαν να διατηρηθούν μπροστά και να πάρουν το διπλό.

Ο ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν ολοκλήρωσε το ματς έχοντας συνολικά 20 πόντους σε 40:11 λεπτά εντός παρκέ, ενώ Γουάιτ και Ντράμοντ ακολούθησαν στους 15. Ο Βούτσεβιτς είχε 14, ενώ ο Ντοσούνμου και ο Φίλιπς είχαν από 11.

Από την πλευρά των ηττημένων, ξεχώρισε ο Γκραντ με 24 πόντους αλλά και ο Έιτον που σε 37:26 λεπτά συμμετοχής είχε 22 πόντους και 12 ριμπάουντ, σημειώνοντας με αυτόν τον τρόπο double double. Ο Μπρόγκντον τελείωσε στους 16 πόντους ενώ ο Σίμονς είχε 11.

Τα δωδεκάλεπτα: 23-26, 42-53, 75-76, 96-104

@Photo credits: NBA/Getty Images