ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΚΕΡ

Καλός ο Αντετοκούνμπο, κακοί οι Μπακς (vids)

Ο Έλληνας φόργουορντ μπορεί να ήταν από τους καλύτερους τους Μιλγουόκι, ωστόσο τα «Ελάφια» γνώρισαν την ήττα από τα... δεύτερα των Μπουλς με 107-86.

Αυτή τη φορά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν ξεκίνησε από τη θέση του point guard όπως συνηθίζει να κάνει ο Τζέισον Κιντ ωστόσο ήταν και πάλι από τους καλύτερους παίκτες της ομάδας του. Παρόλα αυτά οι Μπακς δεν κατάφεραν να νικήσουν τους Μπουλς στο «BMO Harris Bradley Center» του Ουισκόνσιν και γνώρισαν την ήττα με 107-86.

Για την ακρίβεια από τη δεύτερη ομάδα του Σικάγου, αφού οι «big three» Ντουέιν Ουέιντ, Ραζόν Ρόντο και Τζίμι Μπάτλερ δεν αγωνίστηκαν καθόλου σε αυτό το ματς, όπως και ο τέταρτος... πενταδάτος, Ταζ Γκίμπσον. Κι όλα αυτά στην τελευταία περίοδο, όπου το επιμέρους σκορ ήταν... 37-7 (!!) για τους «Ταύρους».

Ο Γιάννης τελείωσε το ματς με 14 πόντους έχοντας 7/10 δίποντα, 0/1 βολή, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 τάπες, 1 κλέψιμο και 1 λάθος σε 23:31 λεπτά συμμετοχής, ενώ πρώτος σκόρερ των Μπακς ήταν ο Τζαμπαρί Πάρκερ με 21 πόντους (6/11δίπ., 1/2τρίπ., 6/10βολ.), 6 ριμπάουντ και 4 τελικές πάσες.

Στον αντίποδα, ο Αζάια Κάνααν είχε 25 πόντους με 8/13 σουτ, ενώ οι Νταγκ ΜακΝτέρμοτ και Νίκολα Μίροτιτς πρόσθεσαν από 22 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Giannis Antetokounmpo Baseline Slam | Bulls vs Bucks | October 15, 2016 | 2016-17 NBA Preseason

Isaiah Canaan 25 Pts Highlights | Bulls vs Bucks | October 15, 2016 | 2016-17 NBA Preseason

Jabari Parker 21 Pts Highlights | Bulls vs Bucks | October 15, 2016 | 2016-17 NBA Preseason