Χόρνετς - Ρόκετς 125-109 (vid)

Πολύ παραγωγικό παιχνίδι έγινε στη Σάρλοτ, όπου οι Χόρνετς επικράτησαν των Ρόκετς με 125-109, μετά από ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο.

Όταν άρχιζε η τελευταία περίοδος οι Χόρνετς ήταν στο +3, αλλά τελείωσαν το παιχνίδι με διαφορά 16 πόντων και πήραν την 37η νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα, ισχυροποιώντας ακόμη περισσότερο την θέση τους στην ανατολική περιφέρεια.

Οι Ρόκετς από τον πλευρά τους, γνώρισαν την 33η ήττα τους φέτος και παραμένουν σε τροχιά playoffs, όντας στην 7η θέση της Δύσης έχοντας το ίδιο ρεκόρ με τους Μάβερικς.

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ο Κέμπα Ουόκερ που σε 33 λεπτά είχε 26 πόντους, 5 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Από τους Ρόκετς, ακόμη ένα καλό παιχνίδι έκανε ο νεοαποκτηθέντας, Μάικλ Μπίσλεϊ, που σε 15 λεπτά είχε 15 πόντους. Σε ρηχά νερά ο Χάρντεν με 12 (2/14 προσπάθειες) πόντους και 10 ασίστ.