Κάλεβ - Λοκομοτίβ Κουμπάν 71-89

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας είδε άλλη μία φορά τους παίκτες του να παίζουν καλό μπάσκετ και να νικάνε την Κάλεβ στο Ταλίν με 71-89.

Για ένα ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα προβληματιζόταν ωστόσο με επιμέρους σκορ στην τρίτη περίοδο 10-28, διευκόλυνε τα πράγματα και πανηγύρισε το τελικό 71-89.

Ο Βίκτορ Κλαβέρ έκανε double double με 21 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ στο δεύτερο μόλις φετινό του ματς, ο Άντονι Ράντολφ σκόραρε 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 18-22, 47-41, 57-69, 71-89

Η κατάταξη: ΤΣΣΚΑ Μόσχας 8-1, Ζενίτ 7-1, Ούνικς Καζάν 7-2, Χίμκι 6-3, Νίμπουρκ 6-4, Λοκομοτίβ Κουμπάν 5-3, Τσμόκι Μινσκ 4-4, Άβτοντορ 5-4, Νίζνι Νόβγκοροντ 5-4, Κράσνι Οκτιάμπρ 4-6, Κάλεβ Ταλίν 3-5, Ενισέι 3-5, Αστανά 2-5, VEF Ρίγα 3-7, Μπάισονς Λόιμαα 3-7, Βίτα Τιφλίδας 0-10