Τίμπεργουλβς - Τζαζ 92-94

Σε ένα ματς που κρίθηκε στο καλάθι, οι Τζαζ νίκησαν τους Τίμπεργουλβς στη Μινεσότα με 94-92!

Βέβαια το ματς θα μπορούσε να πάει στην παράταση, αλλά στο τελευταίο σουτ του αγώνα, ο Ζακ ΛαΒίν αστόχησε και η Γιούτα απέδρασε από τη Μινεσότα με την 11η νίκη τους εκτός έδρας και την 23η στο σύνολο (23-15) με την οποία βρίσκεται στην 5η θέση της Δύσης.

Για τους Τζαζ πέντε παίκτες είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, με τον Ρούντι Γκομπέρ να τελειώνει το ματς με double double (12 πόντοι, 13 ριμπάουντ), τον Τζορτζ Χιλ να είναι πρώτος σκόρερ (19π., 7ασ.) και τους Χειγουορντ (16π.) Φέιβορς (15π.) να προσφέρουν τις δικές τους βοήθειες.

Για τους Τίμπεργουλβς που είχαν προηγηθεί και με 10 πόντους διαφορά τρία λεπτά πριν από το τέλος (93-83!!) αλλά έμειναν χωρίς καλάθι εντός παιδιάς έκτοτε, ο ΛαΒίν σημείωσε 24 πόντους ενώ ο Τάουνς πρόσθεσε άλλους 18 πόντους με 15 ριμπάουντ.