Τα αποτελέσματα του κυπέλλου Γυναικών

Τα αποτελέσματα του κυπέλλου Γυναικών

Η νίκη του Αθηναϊκού επί των Άνω Λιοσίων με 61-60 στο κλειστό της Ζωφριάς ξεχώρισε στη σημερινή δεύτερη αγωνιστική ημέρα του κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών. Η Σταυρούλα Πρασσά έβαλε... φαρδιά πλατιά την υπογραφή της στη νίκη της ομάδας του Βύρωνα, ενώ στην επόμενη φάση του θεσμού προκρίθηκαν Παναθηναϊκός, Άρης Χολαργού, Πανιώνιος και Εσπερίδες.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Β' ΦΑΣΗ - 28/9/08

ΔΑΣΑΛ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 60-61
Διαιτητές: Θεονάς, Κανακάρης.
Τα δεκάλεπτα: 18-6, 25-29, 43-36, 60-61
ΔΑΣΑΛ (Κάβουρας, Γιαννουλάκης): Σμυρναίου 12, Πλούμπη 14 (1), Κοχ 18 (4), Τιέρνι 12, Δίελα 4, Κονταλή, Πατεράκη
Αθηναϊκός (Δικαιουλάκος): Ζέρβα, Ντέιβις 24, Βολονάκη 7 (1), Πρασσά 15 (3), Μαγαλιού 6 (2), Κοσμά 4, Γκουζίνη 2, Σούλις 3 (1), Δασκαλοπούλου

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΦΕΑ ΝΦ 44-52
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Καρακάσης
Τα δεκάλεπτα: 13-20, 18-32, 30-45, 44-52.
Αρης Θήβας (Γερμανός): Αλεξανδρή 10, Τσουρή 11, Παναγιώτου, Μπούτσικου, Δελητζά 7 (1), Σολωμού 6, Μουζάκη 4, Σεμανιάκου 6
ΦΕΑ ΝΦ (Δεσποτάκης): Τζήμου 9, Φλώρου 2, Χριστοδούλου, Σερέτη 9 (3), Καβαλάρη 4 (1), Δημητροπούλου 9, Δημοπούλου 1, Λάμπου 8, Μοίρα 10, Μπότη

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΠΑΟΚ
74-33
Διαιτητές:
Τσούνας, Κοντίλης.
Τα δεκάλεπτα: 25-12, 45-22, 59-30, 74-33
Αγία Παρασκευή (Αλεξόπουλος): Κυριακίδου, Γεωργούση 13 (1),
Λιμνιάτη 3, Ξάνθου 9, Ραπτοπούλου 3 (1), Μπότσαρη 6, Τριζή 3 (1),
Δραγωνέα, Μιτουλέσκου 14, Μπόνη 4, Σερέτη, Μενελάου 9.
ΠΑΟΚ (Μετζής): Καϊμαξή 7, Παπαδοπούλου, Κυζιρροπούλου 2, Μπίχτα 8, Τσιάρα, Κανουλά 10 (1), Αγγελίδου, Παπαδάκη 6

ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΑΡΤΕΜΙΣ ΒΟΛΟΥ 62-58
Διαιτητές: Δημόπουλος, Νικολόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 15-15, 27-26, 44-40, 62-58
Σπόρτιγκ (Πιτσικάλης): Χελιώτη 12, Δημητρά 7, Δελακούλα 10, Βλάχου 23 (2), Καλοπίτα 10, Μπινιώρη, Μαγκαφά
Άρτεμις Βόλου (Σεκουλόσκι):
Γεωργίεβα 11 (1), Λυμπέρη 8, Σπυροπούλου 9 (3), Κωστούλα 2, Ντάνου 5,
Κουτσονούρη 11 (1), Σαρακατσάνη 6, Θανασούλη 4 (1), Δημητρέλια 2

ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. 78-89 παρ. (70-70)
Διαιτητές
: Παντελίδης, Καραλης


Τα δεκάλεπτα:18-16, 34-34, 52-44, 70-70, 78-89
Παγχιακός (Τόλιας): Πανταζή , Μπότσαρη , Χαλιβελάκη , Ουίλλιαμς
22 (1), Τσαρουχά 4, Μαστρογιαννίδου 9, Τασοπούλου 4, Δάφκου 10, Χαϊκάλη
15 (3), Μάρς 14.
Απόλλων Πτολεμαϊδας (Κυρατζής): Παπαδημητρίου 17 (2),
Χωλοπούλου, Σπανίδου 5 (1), Ερβιν 20, Σταυρίδου 6, Σμιθ 21 (3),
Καραδήμα 13 (3), Μισίκογλου, Αθανασιάδου, Πλεξίδα, Μοσχοπούλου 7 (1)

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 76-80
Τα δεκάλεπτα:16-19,37-35, 59-58, 76-80
Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου
Τιτάνες Δράμας (Γαϊτάνης): Κοτσελίδου 2, Παυλίδου, Μαρίνου 39
(3), Μισόπαπα 4, Κεσεσίδου 2, Γαϊτάν η, Γρηγοριάδου, Αζά, Αραμπατζή 3
(1), Γιαντσιώρη, Κουτούση 22, Μυλωνά 4
Αίαντας Ευόσμου (Θεοχαρόπουλος): Καραγκούνη, Σιμητοπούλου,
Παστουρματζή, Γρίβα 22 (3), Λάλου 2, Αγαθαγγελίδου 10 (1), Ψαρρά 27
(3), Πιλέ 10, Γραμματικοπούλου 3, Καπετάνιου 2, Ορλιακλη 5 (1)

ΑΡΗΣ-Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
67-86
Τα δεκάλεπτα
: 16-24, 31-46, 49-67, 67-86
Διαιτητές: Πέτσας, Σιμητόπουλος
Άρης (Κωτούλης): Ντάμπη 6 (1), Σκουτζού 4, Μπασματζίδου 2,
Χατζάκου 23 (4), Σπυριδοπούλου 15 (1), Φλέγγα 10 (2), Ταυροπούλου Κ. 4,
Ταυροπούλου Σ., Γουριώτη 3 (1), Αυγουστίνου, Μπαλλά
Μέγας Αλέξανδρος (Παπαιωάννου): Μπλιθικιώτη, Δημητράκου 4, Κοντογιάννη 1, Μπουσνάκη 11, Καλπάκη, Χαγκίγια 13 (1), Μακρή, Βον 37 (3), Κουφογιάννη 20

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
75-65
Τα δεκάλεπτα
: 26-10, 31-22, 46-47, 75-65
Διαιτητές: Ξάνθος, Γιαλυτάκης
Άρης Χολαργού (Μαυρίδης): Μπουκουβάλα, Ουζούνη, Μπόουι 25 (1),
Μαγκλάρα 16 (1), Παπαγεωργάκη, Κεχαγιά 14 (1), Μάργαρη, Καραγιώργου,
Τζεγιαννάκη, Ριβς 20 (2), Κυριακοπούλου
Απόλλων Καλαμαριάς (Πολυμένης): Τελίδου 14 (3), Γιαννοπούλου 4, Καλαντίδου, Τοκμάκη 8, Καραμπατζάκη 10, Σόλβερσον 14, Μπιμπίρη 10 (2), Ταμουτσέλη 2, Κάβεϊ 3

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ Κ.-Π. ΦΑΛΗΡΟ
27-76
Τα δεκάλεπτα
: 4-14, 12-33, 20-52, 27-76
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Λόρτος
Απόλλων Καρδ. (Ναούμ): Μπουραζάνα, Γιασεμή, Ναούμ, Παρασύρη 4,
Ψυχογιού 4, Κιχριτζή 3 (1), Αλεξοπούλου 2, Μερισιώτη Β. 7 (1),
Σπυροπούλου, Μερισώτη Κ. 7
Π. Φάληρο (Μπουμπούς): Τσίκουτα 3 (1), Βλάνη 2, Αχτερ 13 (1),
Βολωνάκη 10, Νταή 11 (2), Αξιοπούλου 5 (1), Χαβαλέ 2, Χαρίτου 6, Ζότοβα
11 (2), Κοτσάνη, Μουρντ 8, Μίλερ 5.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
39-97
Τα δεκάλεπτα
: 17-27, 25-46, 32-72, 39-97
Διαιτητές: Αγορογιάννης, Φακίτσας
Παναθλητικός (Συρόπουλος): Ζεχίρη 1, Σαμαρά 13 (4),
Δημητρακοπούλου 5, Μπανταλάκη, Τερεζή, Παυλίδου, Μιχαλιά 5 (1),
Πατραλέξη 2, Κοτούλα 2, Γιαρένη, Σταματοπούλου 10
Παναθηναϊκός (Κεραμιδάς): Σπαθάρου 2, Σταμάτη 9 (1), Κωστάκη 13
(1), Τρέμκατζη 11 (2), Μπαλτά 12 (3), Κατωπόδη 8, Νικολαϊδου 12,
Ζικυρίδου 11, Σταμπούρλου 6 (2), Χόσκινς 11, Ρασμούνσεν 2

ΑΕ ΠΑΠ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
50-51
Τα δεκάλεπτα
: 10-22, 19-31, 29-43, 50-51
Διαιτητές: Ντάβαρης, Θεοδωρόπουλος
ΑΕ ΠΑΠ (Πουλίδης): Νικολοπούλου 13 (2), Διασοπούλου 4, Γαζέτα 2, Ζουρνή 13, Γκούμα 3 (1), Βεντούρα 6, Γεράκου 7, Κονταξάκη 2
Πανιώνιος (Τσεμπέρης): Σπανού 2, Σταυρακάκη 4, Δελή 5, Βασιλείου 10, Παπαμιχαήλ 15, Χαλιβέρη 5 (1) Γκόντζη 3 (1), Γιαννακοπούλου 5, Παναγιωτοπούλου 2

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ
36-83
Τα δεκάλεπτα
: 5-25, 14-42, 33-63, 36-83
Διαιτητές: Τσώνος Β., Καπνιά
Πρωτέας Βούλας (Παπαπέτρου): Τσιμτσιλή 3 (1), Γρυμπαδιώτη,
Σωτηρίου Χ., Μπαρμπερίδου 7 (1), Κασάπογλου 7 (1), Αστραντίνη 10 (2),
Μικεδάκη 4, Σκαρπαθάκη 2, Θεοδωράτου 2, Βογιάρου, Κεχαγιά 1, Χατζόγλου
Εσπερίδες (Δάγλας): Καλέντζου 3 (1), Καλογήρου 9 (1), Σωτηρίου
1, Χατζηνικολάου 14, Τσέρου 7 (1), Καλτσίδου 6, Λουκάτου 6 (2), Μπόνη
13 (1), Πασχοπούλου 5 (1), Βαλέτα 5, ΜακΦάλαρντ 16, Χατζηγιακουμή

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ-SIEMENS
62-56
Τα δεκάλεπτα
: 11-16, 22-27, 42-42, 62-56
Διαιτητές: Ταρενίδης, Παπαγεωργίου
Ολυμπιάδα Λάρισας (Ζέρβα): Κουκουτσάκη, Κένεντι 20 (3), Σολωμού,
Κυριτσάκα, Δεληγιάννη 9, Τσαντάκη 12 (1), Σακούλια 2, Ζήτη,
Κοντονάσιου, Θόδη 2, ΜακΚράκλιν 17
Siemens (Σδούκος): Δαβιτίδου 5 (1), Κυριάκου 5, Αυτζή 13 (1), Γιαννοπούλου 12 (2), ταρπάγκου 6, Καζατζή, Τρούπκου, Μούλη 15, Σκιαδοπούλου

ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 20-0

Γ' ΦΑΣΗ - 5/10/08

Απόλλων Πτολ.-Παναθηναϊκός
Σπόρτιγκ-Μέγας Αλέξανδρος
ΦΕΑ ΝΦ-Ολυμπιάδα Λάρισας
Αγία Παρασκευή-Άρης Χολαργού
Αμαρυλλίς-Παλαιό Φάληρο
Πανιώνιος-Αθηναϊκός

Δ' ΦΑΣΗ - 12/10/08

Απόλλων Πτολ./Παναθηναϊκός-Αίας Ευόσμου
Αμαρυλλίς/Παλαιό Φάληρο-Σπόρτιγκ/Μέγας Αλέξανδρος
Αγία Παρασκευή/Άρης Χολαργού-ΦΕΑ ΝΦ/Ολυμπιάδα Λάρισας
Εσπερίδες-Πανιώνιος/Αθηναϊκός

Best of internet