TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE
  • NBA
  • CLUB FRIENDLY
  • EUROBASKET QUALIFIERS (WOMEN)
  • CHAMPIONS LEAGUE
  • EURO CHAMP. QUALIFICATION
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ -

    vs

    ALBA BERLIN -

  • LIVE

    BC KHIMKI 47

    vs

    MILANO 51

  • LIVE

    ANADOLU EFES 21

    vs

    ZENIT PETERSBURG 14

  • REAL MADRID -

    vs

    FC BARCELONA -

  • ΑΓΓΛΙΑ -

    vs

    ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ -

  • ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ -

    vs

    ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ -

  • LIVE

    ΤΟΥΡΚΙΑ 0

    vs

    ΙΣΛΑΝΔΙΑ 0

  • ΑΛΒΑΝΙΑ -

    vs

    ΑΝΔΟΡΡΑ -

  • ΓΑΛΛΙΑ -

    vs

    ΜΟΛΔΑΒΙΑ -

  • ΤΣΕΧΙΑ -

    vs

    ΚΟΣΣΥΦΟΠΕΔΙΟ -

ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Το ντέρμπι της Σερβίας με τη Γαλλία κρίνει τα πάντα στον 8ο όμιλο

Το ντέρμπι της Σερβίας με τη Γαλλία κρίνει τα πάντα στον 8ο όμιλο

Το ντέρμπι της Σερβίας με τη Γαλλία κρίνει τα πάντα στον 8ο όμιλο

Με το ντέρμπι της Σερβίας με τη Γαλλία να ξεχωρίζει καθώς θα κρίνει τα πάντα στον 8ο όμιλο, έγινε γνωστό το πρόγραμμα της δεύτερης φάσης του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος βόλεϊ.

Με το καλημέρα της δεύτερης φάσης, έχουμε αγώνα χωρίς αύριο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα βόλεϊ. Η Σερβία με 4 νίκες θα αντιμετωπίσει την Γαλλία που έχει 3, με τον χαμένο ουσιαστικά να μένει κατά μεγάλο ποσοστό εκτός συνέχειας, ειδικά αν είναι η Γαλλία που δεν έχει το παραμικρό περιθώριο απώλειας, αν θέλει να συνεχίσει στην εξάδα.

Μεγάλο ματς και το Ιράν-Βουλγαρία, καθώς αν οι Βούλγαροι ηττηθούν αποχαιρετούν την διοργάνωση. Το ίδιο θα γίνει και στο Ολλανδία-Ρωσία, ειδικά αν οι Ρώσοι που πραγματικά παίζουν με την πλάτη στον τοίχο δεν τα καταφέρουν.

Υπενθυμίζουμε ότι οι ομάδες κουβαλούν τη βαθμολογία της Α’ φάσης και προκρίνονται οι 4 πρώτοι των ισάριθμων ομίλων, αλλά και οι δύο καλύτερες απ’ όλους τους ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Β’ φάσης:

5ος όμιλος (Μιλάνο)

Παρασκευή 21/9

18:00, Ολλανδία-Ρωσία

22:15, Ιταλία-Φινλανδία

Σάββατο 22/9

18:00, Ολλανδία-Φινλανδία

22:15, Ρωσία-Ιταλία

Κυριακή 23/9

18:00: Ρωσία-Φινλανδία

22:15: Ιταλία-Ολλανδία

Βαθμολογία

1.Ιταλία, 5 νίκες-0 ήττες, 15 βαθμοί, 15-2 σετ

2.Ολλανδία, 4 νίκες-1 ήττα, 11 βαθμοί, 12-8 σετ

3.Ρωσία, 3 νίκες-2 ήττες, 10 βαθμοί, 12-6 σετ

4.Φινλανδία 2 νίκες-3 ήττες, 6 βαθμοί, 9-12 σετ

 

6ος όμιλος (Μπολόνια)

Παρασκευή 21/9

18:00, Βραζιλία-Αυστραλία

21:30, Βέλγιο-Σλοβενία

Σάββατο 22/9

18:00, Αυστραλία-Βέλγιο

21:30, Σλοβενία-Βραζιλία

Κυριακή 23/9

18:00, Σλοβενία-Αυστραλία

21:30, Βέλγιο-Βραζιλία

Βαθμολογία

1.Βραζιλία, 4 νίκες-1 ήττα, 11 βαθμοί, 13-6 σετ

2.Βέλγιο, 3 νίκες-2 ήττες, 10 βαθμοί, 11-8 σετ

3.Σλοβενία, 3 νίκες-2 ήττες, 9 βαθμοί, 12-10 σετ

4.Αυστραλία 2 νίκες-3 ήττες, 7 βαθμοί, 9-11 σετ

 

7ος όμιλος (Σόφια)

Παρασκευή 21/9

17:00, ΗΠΑ-Καναδάς

20:40, Βουλγαρία-Ιράν

Σάββατο 22/9

17:00, Ιράν-Καναδάς

20:40, Βουλγαρία-ΗΠΑ

Κυριακή 23/9

17:00, ΗΠΑ-Ιράν

20:40, Βουλγαρία-Καναδάς

Βαθμολογία

1.ΗΠΑ, 5 νίκες-0 ήττες, 13 βαθμοί, 15-5 σετ

2.Ιράν 4 νίκες-1 ήττα, 11 βαθμοί, 12-7 σετ

3.Βουλγαρία, 3 νίκες-2 ήττες, 9 βαθμοί, 11-6 σετ

4.Καναδάς, 3 νίκες-2 ήττες, 9 βαθμοί, 11-7 σετ

 

8ος όμιλος (Βάρνα)

Παρασκευή 21/9

17:00, Σερβία-Γαλλία

20:40, Πολωνία-Αργεντινή

Σάββατο 22/9

17:00, Σερβία-Αργεντινή

20:40, Πολωνία-Γαλλία

Κυριακή 23/9

17:00, Γαλλία-Αργεντινή

20:40, Πολωνία-Σερβία

Βαθμολογία

1.Πολωνία, 5 νίκες-0 ήττες, 15 βαθμοί, 15-3 σετ

2.Σερβία, 4 νίκες-1 ήττα, 12 βαθμοί, 14-7 σετ

3.Γαλλία, 3 νίκες-2 ήττες, 11 βαθμοί, 13-7 σετ

4.Αργεντινή 2 νίκες-3 ήττες, 6 βαθμοί, 10-11 σετ

 

Best of internet