Ανατροπή και πρόκριση για Σερένα Γουίλιαμς (vid)

Αν και έχασε το πρώτο σετ από την Άσλεϊ Μπάρτι, η Σερένα Γουίλιαμς παρουσιάστηκε ψύχραιμη στη συνέχεια του αγώνα και πήρε την πρόκριση (3-6, 6-3, 6-4) στους «32».

Επιβλητική παρουσία από την Αμερικανίδα, η οποία δείχνει ότι παρά τα προβλήματα έχει καρδιά πρωταθλήτριας! Η Γουίλιαμς βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-6 στο πρώτο σετ, καθώς η Μπάρτι της «έσπασε» το σερβίς και πήρε το πρώτο σετ, όμως στη συνέχεια επέστρεψε.

Η Μπάρτι με μπρέικ πήρε προβάδισμα και στο δεύτερο σετ, όμως η εξέλιξη αυτή ήταν σαν να... άλλαξε το τσιπ στην Σερένα, η οποία ανέβασε στροφές, έκανε με τη σειρά της μπρέικ και ισοφάρισε (6-3). Με την ψυχολογία πλέον υπέρ της, η Γουίλιαμς πίεσε πολύ από το σερβίς, έκανε μπρέικ από το τρίτο γκέιμ και έφτασε στη νίκη και την πρόκριση στον τρίτο γύρο.