Μπουντούτσνοστ - Ούνικς Καζάν 73-63

Τη δεύτερη σερί ήττα της στο EuroCup γνώρισε η Ούνικς Καζάν, η οποία μετά τον Άρη, ηττήθηκε και από την Μπουντούτσνοστ (73-63), αποτέλεσμα που συμφέρει την ελληνική ομάδα.

Mόνος στη κορυφή του ομίλου του μαζί με τη Τραμπζονσπόρ θα βρίσκεται μέχρι την επόμενη αγωνιστική ο Άρης, καθώς η μέχρι πρότινος «συγκάτοικός» του, Ούνικς Καζάν ηττήθηκε από τη Μπουντούτσνοστ με 73-63 για την τέταρτη αγωνιστική.

Η ρωσική ομάδα δεν ήταν σε καλή βραδιά, βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ημίχρονο και δεν κατάφερε ποτέ να ανατρέψει την κατάσταση. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Ντραγκίτσεβιτς με 13 πόντους και οκτώ ριμπάουντ, ενώ πρώτος σκόρερ ήταν ο Σέχοβιτς με 16.

Όσον αφορά τον Κώστα Καϊμακόγλου, ο Έλληνας φόργουορντ της Ούνικς αγωνίστηκε για μόλις 14 λεπτά, στα οποία πρόλαβε να πετύχει 8 πόντους, αλλά και να... αποβληθεί με 5 φάουλ.