Αγγλικό σκορ για Μέταλιστ

Κώστας Παλαιολόγος

Ισόπαλη με το χορταστικό 3-3 απέναντι στην Σταλ αναδείχθηκε η Μέταλιστ σε φιλικό παιχνίδι. Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιασκού παρατάχθηκε με πολλές αλλαγές στην σύνθεσή της.

Στο ...αγγλικό 3-3 με την Σταλ Ντνιεπροπετρόβσκ υποχρεώθηκε η Μέταλιστ σε φιλικό παιχνίδι, που έδωσε στο πλαίσιο της προετοιμασίας της εν όψει των αγώνων της με τον Ολυμπαικό.

Η προσεχής ευρωπαϊκή αντίπαλος των «ερυθρόλευκων» στην φάση των «16» του Europa League παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές στην σύνθεσή της. Προηγήθηκε με 2-0 μετά από τα γκολ των Τορσιλιέρι στο 14ο λεπτό και Τάισον στο 21ο.

Η Σταλ μείωσε στο 35', αλλά ο Πσχενιτσνίκι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 στο 50'. Από εκεί και πέρα, η Σταλ έφτασε στηνν ισοφάριση μεγκολ που πέτυχε στο 57' και στο 81'

Η σύνθεση της Μέταλιστ (Α' Ημίχρονο): Γκοριάνοφ, Ομπράντοβιτς, Μπερεζόφτσουκ, Τορσιλιέρι, Φινίνιο, Βαλ, Χαβιέρ, Μάρλος, Μπλάνκο, Τάισον, Κριστάλντο

(Β' Ημίχρονο): Ντισλένκοβιτς, Σόπιν, Σελάγιεφ, Αζάτσκι, Πσχενιτσνίκι, Τόρες, Έντμαρ, Αντριέφσκι, Βορομπίεφ, Ραντσένκο, Γκολίφκα