Το μέλλον... λάμπει στο Βόλο

Το μέλλον... λάμπει στο Βόλο

Το μέλλον... λάμπει στο Βόλο

Με σπουδαίους αγώνες κύλησε η 1η ημέρα του πανελληνίου πρωταθλήματος Νέων Ανδρών και Νέων Γυναικών.   

Με τον Άτλαντα Περιστερίου και τον Αίαντα Αγίου Δημητρίου να κατακτούν από δύο χρυσά μετάλλια, ολοκληρώθηκε η 1η ημέρα (1/12) στο πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων ανδρών/νέων γυναικών που φιλοξενείται στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Ιωνίας Βόλου.

Παιχνίδι από παντού στη Novibet με κινητό και τάμπλετ.

Όσον αφορά στην Φανή Τζέλη του ΣΟΑΤ Τρικάλων, στην πρώτη της πανελλήνια αγωνιστική υποχρέωση μετά το χάλκινο μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες Νέων, πρώτευσε στην κατηγορία των -57 κιλών.

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία: 

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ
-54 κιλά: 1. Διονύσης Ραψομανίκης (Γαία Αλίμου), 2. Βασίλης Συμεωνίδης (ΑΣ Δάφνη), 3. Αριστείδης Κουτσός (Τόλμη Κιλκίς), 3. Αθανάσιος Αναστασιάδης (Άτλαντας Περιστερίου)
-58 κιλά: 1. Κωνσταντίνος Μπεκούλης (ΑΣ Βύρωνα), 2. Θεοφάνης Ξανθάκος (ΑΣ Βύρωνα), 3. Χρήστος Κουρούνης (Νίκη Παιανίας Γλυκών Νερών), 3. Γιασκιράτ Σινγκ (Jeon-Sa Ιωαννίνων)
-68 κιλά: 1. Γεώργιος Μαντζουράνης (Αίαντας Αγίου Δημητρίου), 2. Ανάργυρος Σοφοτάσιος (Δύναμη Πατρών), 3. Κωνσταντίνος Κατσουλίδης (Ταεκβοντό Ιωαννίνων), 3. Πολυδεύκης Ζήσης (Πολυδάμας Τριανδρίας)
-74 κιλά: 1. Αλέξανδρος Καναρίου (Άτλαντας Περιστερίου), 2. Νικόλαος Άγγελος Σπυρέλλης (Άτλαντας Περιστερίου), 3. Ηλίας Σωτηριάδης (Ταεκβοντό Μενεμένης), 3. Σταύρος Τσιπούνης (Γαία Αλίμου)
-87 κιλά: 1. Αντώνιος Πανόπουλος (Αστραπή Πατρών), 2. Βασίλειος Γκικαπέππας (Αίαντας Αγ. Δημητρίου), 3. Πασχάλης Ραφαήλ Κουδέρης (Φίλιππος Γιαννιτσών), 3. Γεώργιος Ζήκας (Πανιώνιος Σαντορίνης)

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
-49 κιλά: 1. Μαρίνα Κοντού (Άτλαντας Περιστερίου), 2. Γλυκερία Παπακωνσταντίνου (Δύναμη Πατρών), 3. Ευδοκία Τρίμμη (ΑΓΣ Καλαμάτας), 3. Σταματία Τζίμα (Ταεκβοντό Ιωαννίνων)
-53 κιλά: 1. Ελένη Παπαγεωργίου (Αίαντας Αγ. Δημητρίου), 2. Χριστιάννα Τυρολόγου (ΑΣ Βύρωνα), 3. Αικατερίνη Κωνσταντίνα Κυρίτση (Πολεμικών Τεχνών Λαμίας), 3. Μαρία Τσαντέ (Θεαγένης Καλλιθέας)
-57 κιλά: 1. Φανή Τζέλη (ΣΟΑΤ Τρικάλων), 2. Χριστίνα Παππά (Αίαντας Αγ. Δημητρίου), 3. Ευαγγελία Αικατερίνη Ρεβύθη (Αίαντας Αγ. Δημητρίου), 3. Κυριακή Μάτου (Θεαγένης Καλλιθέας)
-67 κιλά: 1. Μαρία Κουκουμέλου (ΓΑΣ Ένωση Αργολίδας), 2. Γρηγοριλία Κυριακίδη (ΑΣ Μυτιλήνης), 3. Κυριακή Παπαδοπούλου (Ταεκβοντό Έδεσσας), 3. Μαρία Ελένη Χαραλαμποπούλου (ΑΣ Δ. Υψηλάντης)
-73 κιλά: 1. Αφροδίτη Αμερίδη (Αττική Δύναμη), 2. Μαρκέλλα Μπακογεώργου (Ταεκβοντό Ν. Άμπλιανης Λαμίας), 3. Φρειδερίκη Μυλωνά (Μακεδονικός), 3. Ελισάβετ Πικούλη (ΑΣ Χαϊδαρίου)

Best of internet