«Ναυμαχίες» για τετράδα και σωτηρία στην Α1

«Ναυμαχίες» για τετράδα και σωτηρία στην Α1

«Ναυμαχίες» για τετράδα και σωτηρία στην Α1

Αρχίζουν οι αγώνες των πλέι οφ και πλέι άουτ στην Α1 Ανδρών.

Την Παρασκευή (3/5) αρχίζουν οι αγώνες της Α' φάσης των πλέι οφ και πλέι άουτ στην Α1 Ανδρών. 

Στα πλέι οφ θα παίξουν ο Απόλλων Σμύρνης με τον ΠΑΟΚ και ο Εθνικός με τον Υδραϊκό ενώ στα πλέι άουτ ξεχωρίζει η "ναυμαχία" της Χίου με τον ΓΣ Περιστερίου ενώ παίζουν και το Παλαιό Φάληρο με τον ΟΘΦ. 

Η Χίος θέλει μια νίκη κόντρα στον ΓΣ Περιστερίου στην έδρα της για να φτάσει στο 3-0 και στην παραμονή στην Α1. Το Παλαιό Φάληρο υποδέχεται τον ΟΘΦ που δεν έχει βαθμό στη διοργάνωση και με νίκη μένει στην κατηγορία. 

Τόσο η Χίος όσο και το Παλαιό Φάληρο προηγούνται με 2-0 από την κανονική περίοδο.

Στα πλέι οφ ο Απόλλων Σμύρνης "φιλοξενεί' τον ΠΑΟΚ στο Γουδή και στις 5/5 θα παίξει στη Θεσσαλονίκη. 

Ο προπονητής του Απόλλων Γιάννης Κατρουζανάκης, είπε: «Όλοι οι Απολλωνιστές, αγωνιστικά τμήματα και φίλαθλοι, είναι μια οικογένεια και επειδή την ομάδα μας την αγκάλιασαν όλη τη χρονιά έχουν ήδη κινητοποιηθεί και θα μας στηρίξουν στα παιχνίδια με τον ΠΑΟΚ, ακόμη και στο τρίτο αν χρειαστεί, που εύχομαι να μην χρειαστεί. Είμαι σίγουρος ότι οι παίκτες μου βρίσκονται σε πάρα πολύ καλό επίπεδο.

Είμαι ικανοποιημένος από τις προπονήσεις που κάναμε και θα παρουσιαστούμε έτοιμοι για να κάνουμε το πρώτο βήμα την Παρασκευή στην έδρα μας. Πιστεύω ότι μπορούμε να κάνουμε το 2-0 στη Θεσσαλονίκη και να εξασφαλίσουμε την έξοδό μας στην Ευρώπη».

Το πρόγραμμα της Α' φάσης: 
ΠΛΕΙ ΟΦ, Α' ΦΑΣΗ (3, 5, 7 Μαϊου)

3/5

*Εθνικό Πειραιά 19.30 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (G2)

*Δημοτικό Γουδή 19.45 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΟΚ (G1)

5/5

*Ποσειδώνιο 14.00 ΠΑΟΚ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (G1)

*Δημοτικό Αλίμου 18.30 ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ (G2)

Αν χρειαστούν 3οι αγώνες, στις 7/5:

*Εθνικό Πειραιά 19.30 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (G2)

*Δημοτικό Γουδή 19.45 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΟΚ (G1)

Οι ομάδες που θα πετύχουν 2 Νίκες προκρίνονται στα ημιτελικά της Β' Φάσης του πρωταθλήματος (9, 11, 13 Μαϊου), ενώ οι ηττημένες θα παίξουν για την 5η θέση τις ίδιες ημερομηνίες, ως εξής:

Ημιτελικοί

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – Νικητής G1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Νικητής G2

5η Θέση

Ηττημένος G1 – Ηττημένος G2

ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ (3, 5, 7 Μαϊου)

3/5

*Ιωνικό 16.00 ΝΟ ΧΙΟΥ ASTRA – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

*Δημοτικό Π. Φαλήρου 18.30 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ

5/5 (Αν χρειαστεί)

*Ποσειδώνιο 15.30 ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

*Δημοτικό Περιστερίου 16.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΙΟΥ ASTRA

7/5 (Αν χρειαστεί)

*Ιωνικό 16.00 ΝΟ ΧΙΟΥ ASTRA – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

*Δημοτικό Π. Φαλήρου 19.30 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΟΦΘ ΝΕΟΤΕΧ

 

Best of internet