ΝΟ - Βουλιαγμένης - ΝΟ Χανίων 11-7

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Η Βουλιαγμένη νίκησε με ανατροπή τον ΝΟ Χανίων με 11-7 στον Λαιμό, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 ανδρών.

Οι παίκτες του Κώστα Λούδη ολιγώρησαν για ένα ημίχρονο, γεγονός που δεν άφησαν ανεκμετάλλευτο τα Χανιά προηγούμενα με 1-4 στο πρώτο οκτάλεπτο και 4-5 στο ημίχρονο.

Κάπου εκεί, η ομάδα των Νοτίων Προαστίων αφυπνίστηκε, και πετυχαίνοντας 5 γκολ στην τρίτη περίοδο πήρε κεφάλι στο σκορ (9-6), το οποίο διατήρησε έως το τέλος.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ - ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 11-7

Οκτάλεπτα: 1-4, 3-1, 5-1, 2-1.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κώστας Λούδης): Ζερδεβάς, Ξανθόπουλος, Κουρουβάνης Ν., Βάσιτς 3, Χρυσοσπάθης, Γούβης 1, Αφρουδάκης 1, Καπετάκης 1, Ποντικέας 1, Καπότσης 2, Γκιουβέτης, Σολανάκης 2, Κουρουβάνης Δ., Δήμου, Καλογερόπουλος.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Φλώρος Ανδ., Πολύζος, Νάστραν 1, Αγιωργούσης, Πετρόχειλος, Βουλγαράκης 2, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης 2, Μαραγκουδάκης, Μαζοκοπάκης, Πολογεώργης, Αβέρκα 1, Χάλαρης.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Μαρκοπούλου

Αλυτάρχης: Πέτρος Χατζηκώστας