NE Πατρών - Τρίτων Αμαρουσίου 16-5

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Η ΝΕ Πατρών εξασφάλισε την πρώτη της νίκη στην Γ' Φάση του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών, επικρατώντας με 16-5 του Τρίτωνα Αμαρουσίου στο κολυμβητήριο "Αντ. Πεπανός".

Τα κορίτσια του Δημήτρη Μπιτσάκου είχαν ένα δυνατό ξεκίνημα, πετυχαίνοντας 5 γκολ στο πρώτο οκτάλεπτο, με τον Τρίτωνα σε ρόλο παρατηρητή, αδυνατώντας να αντιδράσει.

Στο ημίχρονο ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 9-2, με τις φιλοξενούμενες να πετυχαίνουν τρία γκολ στην τρίτη περίοδο, εκμεταλλευόμενες την προσωρινή χαλάρωση της ΝΕΠ.

Η ΝΕ Πατρών, με ένα ντεμαράζ 4 τερμάτων, σφράγισε μία ευρεία νίκη 16-5.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Ευδοκία Τσιμάρα με τέσσερα τέρματα, ενώ από δύο πέτυχαν Σοφία Μανέτα, Μοίραλη, Μπιτσάκου και η Παπαδάκη από πλευράς Τρίτωνα.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ-ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 16-5

Οκτάλεπτα: 5-0, 4-2, 3-3, 4-0

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη 2, Τσιμάρα Ευδ. 4, Μπαλάτσα Μ. 1, Μανέτα Μ., Μανέτα Σ. 2, Μπαλάτσα Ν., Λυκοθανάση 1, Μοίραλη 2, Μπιτσάκου 2, Κουτέλη 1, Σολανάκη, Μανέτα Β., Πετάση 1

Τρίτων Αμαρουσίου (Άγγελος Γαρελίδης): Λάζαρη, Σαμαρά 1, Ανδρή, Κούζουνα, Παντελίδου, Αποστόλου, Παλαιοδήμου, Καλογερά, Μαλλιαρού 1, Αργυρού 1, Παπαδάκη 2, Λίβα

Διαιτητές: Μπουδραμής, Κουρέτας

Αλυτάρχης: Χρήστος Σαλογιάννης