ΠΑΟΚ - Νέα Ιωνία 27-28

Break τίτλου για τη Νέα Ιωνία που επικράτησε με 28-27 του ΠΑΟΚ στην Θεσσαλονίκη και απέχει μια νίκη από την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α1 χάντμπολ γυναικών!
Η Νέα Ιωνία με νίκη την Τετάρτη στην έδρα της σφραγίζει το νταμπλ αφού έχει προηγηθεί η κατάκτηση του Κυπέλλου στο final four της Κοζάνης (σ.σ. και τώρα είναι μία ανάσα από τον τίτλο στην Α1 χάντμπολ γυναικών). Στα του ματς με τον ΠΑΟΚ μετά το πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου όπου υπήρχε ισορροπία η Νέα Ιωνία έχτισε προβάδισμα και προσπέρασε με 24-19 στο 47ο λεπτό με την Πάπα. Ο ΠΑΟΚ ανέκαμψε και ισοφάρισε με τη Νίκολιτς στο 57ο λεπτό μετατρέποντας σε θρίλερ το τελευταία λεπτά του αγώνα. Η Στουγιαννίδου έδωσε και πάλι προβάδισμα για την ομάδα της Σοφία Ναϊσίδου προτού η Στοϊκόβσκα ισοφαρίσει και πάλι για τον ΠΑΟΚ. Η Ντανίλοβιτς έγραψε το 28-27 που έμελλε να είναι το τελικό σκορ του αγώνα αφού τόσο τα δοκάρια όσο και η Κεπεσίδου είπαν «όχι» σε προσπάθειες παικτριών του ΠΑΟΚ.