Ισοφάρισε τον ΠΑΟΚ ο ΟΦΝΙ

Η Νέα Ιωνία ισοφάρισε την σειρά με τον ΠΑΟΚ σε 1-1 στους τελικούς της Α1 χάντμπολ γυναικών, επικρατώντας με 23-22.

Χωρίς να σπάσει κάποια έδρα συνεχίζονται οι τελικοί της Α1 χάντμπο των γυναικών, μετά την νίκη του ΟΦΝΙ επί του ΠΑΟΚ την Τετάρτη. Η ομάδα της Νέας Ιωνίας, επικράτησε με 23-22 και ισοφάρισε την σειρά σε 1-1.

Οι γηπεδούχες, ήταν καταπληκτικές στο πρώτο μέρος και βρέθηκαν να προηγούνται στο ημίχρονο με 11-8. Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, η διαφορά έφτασε στο +5 (14-9) με τον ΠΑΟΚ πλέον να αρχίζει να την μαζεύει. Έτσι, δέκα λεπτά πριν το τέλος φτάσαμε στο 17-17. Όμως, η Νέα Ιωνία δεν έχασε την συγκέντρωσή της και τελικά επικράτησε με 23-22 ισοφαρίζοντας την σειρά σε 1-1.

Το επόμενο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδα είναι το ερχόμενο Σαββατοκύριακο στην έδρα του ΠΑΟΚ.

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 3-1, 6-2, 8-5, 9-6, 11-8 (ημ), 14-9, 15-12, 16-15, 17-17, 20-19, 23-22

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Σοφία Ναϊσίδου): Κεπεσίδου, Κερλίδη, Φράγκου, Μίλατσιτς 3, Παπανικολάου 1, Πάπα 3, Ζυγούρα 8, Μακρή, Ντανίλοβιτς, Βαφειάδου, Διακογιάννη, Κοντοστέργιου 4, Σαραντάκου, Μάγκου, Χρονόπουλου 3, Στουγιαννίδου 1.

ΠΑΟΚ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Σεραφίμοβα, Τσαουσίδου, Τσιομπάνου 2, Νούλα 1, Παναγιωτίδου, Γκάτζιου 4, Κρίτζαλη, Ρόσκα 1, Μούρνου, Τζούριτιστς 1, Προκοπίδου 5, Νίκολιτς 3, Στοϊκόφσκα, Στρατάκη, Χατζηπαρασίδου 5, Μάστακα.