Το πρόγραμμα των πλέι οφ και πλέι άουτ

Η ΟΧΕ έκανε γνωστό το πρόγραμμα της Β' και Γ' φάσης του πρωταθλήματος στην Α1 Ανδρών.

Το πρόγραμμα των πλέι οφ και πλέι άουτ

Η ΔΕΠ/ΟΧΕ ανακοινώνει το αγωνιστικό πρόγραμμα και τις ημερομηνίες της Β΄ και Γ’ φάσης του πρωταθλήματος της Handball Premier που περιλαμβάνει τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ.
Μετά το πέρας των πέντε αγωνιστικών, οι δύο πρώτες ομάδες των πλέι οφ θα αγωνιστούν στον τελικό (στις δύο νίκες), ενώ οι δύο τελευταίες ομάδες θα υποβιβαστούν στην Α2 Ανδρών.
Οι τελικοί της Handball Premier μετά από εισήγηση της ΕΡΤ θα διεξαχθούν ημέρα Δευτέρα.

Βαθμολογία Πλέι οφ
1. Διομήδης Άργους 20
2. Φίλιππος Βέροιας 18 (+0,5)
3. ΠΑΟΚ 16 (+0,5)
4. ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ 14
5. Ποσειδών Λουτρακίου 12
6. ΑΣΕ Δούκα 11

Το πρόγραμμα των Πλέι οφ
1η αγωνιστική (Σάββατο 16 Απριλίου Απριλίου)
ΑΣΕ Δούκα- Διομήδης Άργους
Ποσειδών Λουτρακίου- Φίλιππος Βέροιας
ΠΑΟΚ- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ (14:00, ΕΡΤ3)

2η αγωνιστική (Τετάρτη 20 Απριλίου 2016)
Διομήδης Άργους- Ποσειδών Λουτρακίου
Φίλιππος Βέροιας- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ
ΠΑΟΚ- ΑΣΕ Δούκα

3η αγωνιστική (Σάββατο 23 Απριλίου 2016)
Διομήδης Άργους- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ
Φίλιππος Βέροιας- ΠΑΟΚ
Ποσειδών Λουτρακίου- ΑΣΕ Δούκα

4η αγωνιστική (Σάββατο 7 Μαΐου 2016)
Διομήδης Άργους- ΠΑΟΚ
Φίλιππος Βέροιας- ΑΣΕ Δούκα
ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ- Ποσειδώνας Λουτρακίου

5η αγωνιστική (Σάββατο 14 Μαΐου 2016)
Διομήδης Άργους- Φίλιππος Βέροιας
ΠΑΟΚ- Ποσειδώνας Λουτρακίου
ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ- ΑΣΕ Δούκα

Γ’ φάση
Το πρόγραμμα των Τελικών
1ος τελικός Δευτέρα 23 Μαΐου 2016
2ος Τελικός Δευτέρα 30 Μαΐου 2016
3ος Τελικός Δευτέρα 6 Ιουνίου 2016 -αν χρειαστεί-

Βαθμολογία Πλέι άουτ
7. Αερωπός Έδεσσας 10
8. ΑΕΚ 10 (+0,5)
9. Πανελλήνιος 9
10. Φοίβος Συκεών 8 (+0,5)
11. ΧΑΝΘ 6
12. Αρχέλαος Κατερίνης 0

Το πρόγραμμα των Πλέι άουτ
1η αγωνιστική (Σάββατο 16 Απριλίου 2016)
Αρχέλαος Κατερίνης- Αερωπός Έδεσσας
ΧΑΝΘ- ΑΕΚ
Πανελλήνιος- Φοίβος Συκεών

2η αγωνιστική (Σάββατο 23 Απριλίου 2016)
Αερωπός Έδεσσας- ΧΑΝΘ
ΑΕΚ- Φοίβος Συκεών
Πανελλήνιος- Αρχέλαος Κατερίνης

3η αγωνιστική (Σάββατο 7 Μαΐου 2016)
Αερωπός Έδεσσας- Φοίβος Συκεών
ΑΕΚ- Πανελλήνιος
ΧΑΝΘ- Αρχέλαος Κατερίνης

4η αγωνιστική (Σάββατο 14 Μαΐου 2016)
Αερωπός Έδεσσας- Πανελλήνιος
ΑΕΚ- Αρχέλαος Κατερίνης
Φοίβος Συκεών- ΧΑΝΘ

5η αγωνιστική (Σάββατο 21 Μαΐου 2016)
Αερωπός Έδεσσας- ΑΕΚ
Πανελλήνιος- ΧΑΝΘ
Φοίβος Συκεών- Αρχέλαος Κατερίνης

Best of internet