Αναχωρεί το β' γκρουπ για τους Βαλκανικούς

Αύριο Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου στις 13:40 αναχωρεί για την Κωνσταντινούπολη με την πτήση Α3 992 της Aegean, το δεύτερο γκρουπ της εθνικής ομάδας η οποία θα πάρει μέρος το Σάββατο 27/2 στους Βαλκανικούς αγώνες κλειστού στίβου.

Αναχωρεί το β' γκρουπ για τους Βαλκανικούς

 

 ομάδα έχει σε μεγάλο βαθμό «νέο αίμα» και πλαισιώνεται από νεαρούς πρωταθλητές και πρωταθλήτριες που πρωταγωνίστησαν στο πρωτάθλημα κλειστού στίβου. 

Στην ομάδα μετέχουν αθλητές όπως ο Δημήτρης Πατσουκάκης, η Ελενα Φιλάνδρα, η Ελισάβετ Πεσιρίδου και η Χάιδω Αλεξούλη, που διεκδικούν όρια για μεγάλες διοργανώσεις, αλλά και αθλητές και αθλήτριες της μεγάλης κατηγορίας που το καλοκαίρι θα έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο.

 

Από την αποστολή δεν θα μπορούσαν να απουσιάζουν οι Παίδες Εμμανουήλ Καραλής, Αντώνης Μέρλος και η Κορασίδα Αριάδνη Αδαμοπούλου και εξαιρερικοί αθλητές της κατηγορίας Εφήβων- Νεανίδων, όπως ο Αγγελος Βασιλείου και η Κωνσταντίνα Ρωμαίου.

 

 Η ομάδα επιστρέφει την Κυριακή 28 Φεβρουαρίου με την πτήση Α3 993 της Aegean με ώρα απογείωσης από την Κωνσταντινούπολη 15:50.

 

 Η σύνθεση της ομάδας 

Ανδρες

60 μ.: Παναγιώτης Ανδρεάδης (ΓΣ Χαϊδαρίου),Παναγιώτης Τριβυζάς (ΟΣΦΠ)

400 μ.: Γιάννης Λογοθέτης (ΓΣ Κηφισιάς)

800 μ.: -

1.500 μ./3.000μ.: Ανδρέας Δημητράκης (Πανναξιακός), Αγγελος Βασιλείου (ΣΑΚΑ)

60 μ. εμπ.: Μιχάλης Κιάφας (ΑΕΚ)

Υψος: Αντώνης Μέρλος (Ποσειδών Λουτρακίου)

Επί κοντώ: Δημήτρης Πατσουκάκης (ΟΣΦΠ), Εμμανουήλ Καραλής (ΓΣ Κηφισιάς)

Μήκος: Μιχάλης Μερτζανίδης (ΟΣΦΠ)

Τριπλούν: Δημήτρης Τσιάμης (ΟΣΦΠ)

Γυναίκες

60 μ.: Ραφαέλα Σπανουδάκη- Χατζηρήγα (ΓΣ Ηλιούπολης), Παναγιώτα Βενιέρη (Πανιώνιος)

400 μ.: Ειρήνη Βασιλείου (ΓΕ Ηρακλείου), Αννα Βασιλείου (ΓΕ Ηρακλείου)

800 μ.: Ελενα Φιλάνδρα (ΓΕΑ Τρικάλων), Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς)

1.500 μ./3.000 μ.: Αναστασία Μαρινάκου (ΓΕΑ Τρικάλων)

60 μ. εμπ.: Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς)

Υψος: Ιωάννα Ζάκκα (ΑΟ Φιλοθέης)

Επί κοντώ: Αριάδνη Αδαμοπούλου (ΑΟ Φιλοθέης)

Μήκος: Χάιδω Αλεξούλη (Πελασγός Λάρισας)

Τριπλούν: Κωνσταντινα Ρωμαίου (Κερκυραϊκός)

Σφαιροβολία: Ευαγγελία Γερομαρκάκη (ΓΑΣ Ιεράπετρας)

 

Να σημειώσουμε ότι βρίσκονται ήδη στην Κωνσταντινούπολη και αγωνίζονται στο κύπελλο κλειστού στίβου στα αντίστοιχα αγωνίσματα οι: 

Άνδρες

60 μ.: Παναγιώτης Ανδρεάδης (ΓΣ Χαϊδαρίου),Παναγιώτης Τριβυζάς (ΟΣΦΠ)

1.500 μ./3.000μ.: Ανδρέας Δημητράκης (Πανναξιακός), Αγγελος Βασιλείου (ΣΑΚΑ)

Επί κοντώ: Νίκος Νεράτζης (Κερκυραϊκός) 

Μήκος: Μιχάλης Μερτζανίδης (ΟΣΦΠ)

Γυναίκες

60 μ.: Ραφαέλα Σπανουδάκη- Χατζηρήγα (ΓΣ Ηλιούπολης), Παναγιώτα Βενιέρη (Πανιώνιος)

Μήκος: Χάιδω Αλεξούλη (Πελασγός Λάρισας)

60 μ. εμπ.: Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς)

 

Το ωρολόγιο πρόγραμμα 

13:30 Τριπλούν γυναικών 

 

14:00 Τελετή έναρξης

 

14:15 Ύψος ανδρών 

14:45 Επί κοντώ γυναικών 

15:00 400μ γυναικών 

15:10 Σφαιροβολία γυναικών 

15:15 Τριπλούν ανδρών 

15:25 3000μ ανδρών 

15:40 800μ γυναικών 

15:55 400μ ανδρών 

16:15 3000μ γυναικών 

16:30 Μήκος γυναικών 

16:35 800μ ανδρών 

16:35 Επί κοντώ ανδρών 

16:40 Ύψος γυναικών 

16:45 Σφαιροβολία ανδρών 

16:55 60μ γυναικών 

17:15 60μ ανδρών 

17:35 1500μ γυναικών 

17:50 1500μ ανδρών 

17:55 Μήκος ανδρών 

18:05 60μ εμπόδια γυναικών 

18:20 60μ εμπόδια ανδρών 

18:40 4χ400μ γυναικών 

19:00 4χ400μ ανδρών  

Best of internet