Απέκλεισε την Γουίλιαμς και πέρασε στον τελικό η Στίβενς

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κράτησε πάνω από τρεις ώρες, η Στίβενς, επικράτησε 2-1 σετ της Γουίλιαμς και προκρίθηκε στον τελικό του US Open.

Η Στίβενς ήταν η μεγάλη νικήτρια στην μάχη με την Γουίλιαμς, σε ένα ματς που κράτησε πάνω από 3 ώρες και κρίθηκε στις λεπτομέρειες! Η Σλόαν Στίβενς, κατάφερε να αποκλείσει την σπουδαία αντίπαλό της με 2-1 σετ.

Μετς – Παρί Σ.Ζ. με επιστροφή στοιχήματος*, αν ο Νεϊμάρ σκοράρει το πρώτο γκολ. *Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις (21+).

Το πρώτο σετ της άνηκε ολοκληρωτικά και το κατέκτησε με 6-1 στα game, ενώ ακριβώς το αντίθετο έγινε στο δεύτερο. Εκεί η Γουίλιαμς, επικράτησε άνετα με 6-0 και το παιχνίδι οδηγήθηκε στο τρίτο σετ. Οι δύο τενίστριες σε εκείνο το σημείο έδειξαν πόσο ήθελαν τη νίκη. Το παιχνίδι βρέθηκε στο 5-5 στα games με την Στίβενς να κάνει το 6-5 και στη συνέχεια να τελειώνει το παιχνίδι με 7-5 κάνοντας το 2-1 σετ.

Πλέον η Στίβενς, περιμένει να μάθει την αντίπαλό της στον τελικό, η οποία θα προκύψει από τον ημιτελικό ανάμεσα σε Βαντεβέγκε-Κις.