Πανιώνιος - Υδραϊκός 6-8

Ο Πανιώνιος έβαλε δύσκολα στον Υδραϊκό στην Νέα Σμύρνη, ωστόσο η ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη κατάφερε να πάρει τη νίκη για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος πόλο Α1 ανδρών με 6-8.

Ο Υδραϊκός παραμένει στην 7η θέση της βαθμολογίας με 32 βαθμούς, όσους έχει και το Παλαιό Φάληρο που βρίσκεται στην 6η, αλλά υπερισχύει στην ισοβαθμία.

Οι νησιώτες μπήκαν δυνατά στο ματς παίρνοντας προβάδισμα 0-3 στα πρώτα λεπτά, όμως οι Νεοσμυρνιώτες αντέδρασαν μείωσαν σε 1-3, στο τέλος του πρώτου οκταλέπτου, ισοφαρίζοντας στο ημίχρονο.

Ένα γκολ του Δημήτρη Μιτελούδη έδωσε προβάδισμα 4-3 στο ημίχρονο για τον Υδραϊκό. Στη συνέχεια η ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη διεύρυνε τη διαφορά στα τρία γκολ (3-6) και ο Πανιώνιος αν και μείωνε συνεχώς στα δύο δεν μπορούσε να πλησιάσει και να απειλήσει το αντίπαλό του, με το 6-8 να σφραγίζει τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ 6-8