Προελαύνει η Άννα Κορακάκη, εκτός ΔΣ ΣΚΟΕ ο Τάσος

H Άννα Κορακάκη συνεχίζει με κεκτημένη ταχύτητα τις καλές εμφανίσεις. Τελευταία επετεύχθη σήμερα επί γερμανικού εδάφους, για το γερμανικό πρωτάθλημα, όπου αγωνίζεται με τα χρώματα της Bάλντκιρχ.

Προελαύνει η Άννα Κορακάκη, εκτός ΔΣ ΣΚΟΕ ο Τάσος

Η Ελληνίδα με αντίπαλο τον Γερμανό Μίκαελ Μάισε, επικράτησε στα 10μ. αεροβόλου πιστολιού με 387/400, (97,98,97,95), έναντι 374/400 του αντιπάλου της «σ' ένα σκοπευτήριο κόλαση (φωνές,τύμπανα, κλάξον)», όπως έγραψε ο πατέρα και προπονητής της Τάσος Κορακάκης. 

Ο τελευταίος δεν κατάφερε να εκλεγεί στο ΔΣ της Σκοπευτικής Ομοσπονδίας Ελλάδας, διότι το καταστατικό αποκλείει όσους δεν είναι μόνιμοι κάτοικοι Αττικής. 

Ωστόσο, έπειτα από 32 χρόνια άλλαξε ο πρόεδρος και τη θέση του Παύλου Κανελλάκη πήρε ο μοναδικός υποψήφιος, Θανάσης Παπαγεωργίου. 

Πρόεδρος
Παπαγεωργίου Αθανάσιος – 140 ψήφοι (μοναδικός υποψήφιος)

Διοικητική Επιτροπή Σταθερού Στόχου
Δημακάκος Αλέξανδρος – 99 ψήφοι (εκλέγεται)
Νινιού Πηνελόπη – 98 ψήφοι (εκλέγεται)
Διακάκης Νικόλαος – 96 ψήφοι (εκλέγεται)
Μοδές Ανδρέας – 94 ψήφοι (εκλέγεται)
Σαμιωτάκης Νικόλαος – 91 ψήφοι (εκλέγεται)
Κορακάκης Αναστάσιος – 37 ψήφοι
Τζουβάρας Γεώργιος – 26 ψήφοι
Καλφόπουλος Ιωσήφ – 14 ψήφοι

Διοικητική Επιτροπή Πήλινου Στόχου
Καλογερόπουλος Δημήτριος – 119 ψήφοι (εκλέγεται)
Τζανάκος Ιωάννης 100 ψήφοι (εκλέγεται)
Καφάτος Γεώργιος – 95 ψήφοι (εκλέγεται)
Κουριδάκης Εμμανουήλ – 94 ψήφοι (εκλέγεται)
Θεμελίδης Παναγιώτης – 91 ψήφοι (εκλέγεται)
Αναστασιάδης Γεώργιος – 20 ψήφοι
Ζαντιώτης Θεόδωρος – 8 ψήφοι

Πρόεδρος της Ειδικής Τεχνικής Επιτροπής Πρακτικής Σκοποβολής
Τοπούζης Κωνσταντίνος – 94 ψήφοι (εκλέγεται)
Κακογιάννης Ευστάθιος – 36 ψήφοι

Ειδική Τεχνική Επιτροπή Κυνηγετικού Όπλου 
Τσαρουχάκης Παναγιώτης – 104 ψήφοι (εκλέγεται)
Σαπρίκης Κωνσταντίνος – 12 ψήφοι

Εξελεγκτική Επιτροπή
Κοντογιώργος Παναγιώτης – 110 ψήφοι (εκλέγεται)
Λάππας Κωνσταντίνος – 110 ψήφοι (εκλέγεται)
Μένης Κωνσταντίνος– 96 ψήφοι (εκλέγεται)
Πενταράκης Αριστείδης – 19 ψήφοι

Πειθαρχική Επιτροπή
Αδάμης Κων/νος – 104 ψήφοι (εκλέγεται)
Ακρίβος Σταύρος – 92 ψήφοι (εκλέγεται)
Γαρνέλης Μαρίνος – 101 ψήφοι (εκλέγεται)
Γούλας Χρήστος – 96 ψήφοι (εκλέγεται)
Δημητρίου Σπυρίδων – 94 ψήφοι (εκλέγεται)
Κουναλάκης Γεώργιος – 31 ψήφοι

Εκπρόσωπος στην Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή
Κανελλάκης Παύλος
Καλογερόπουλος Δημήτριος (αναπληρωματικός)

Best of internet