Με ψηλά το κεφάλι φεύγει ο Γκιώνης! (Pics)

Δήμος Μπουλούκος

To πάλεψε ο Παναγιώτης Γκιώνης αλλά δεν κατάφερε να νικήσει στον τρίτο γύρο τον Ιάπωνα Μιζουτάνι και αποκλείστηκε από τους Ολυμπιακούς Αγώνες. ΡΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗ: ΔΗΜΟΣ ΜΠΟΥΛΟΥΚΟΣ

Ο Γκιώνης στο πρώτο σετ δεν ξεκίνησε καλά και όσο και να προσπάθησε στη συνέχεια, έχασε με 11-9. Μετά, όμως, δείχνοντας τις δυνατότητες του το πήρε με 12 - 10 και ισοφάρισε σε 1-1.

Στο τρίτο σετ ξεκίνησε υπέροχα και μέχρι τα μισά ήταν μπροστά, αλλά μετά άρχισε να τον καταβάλλει η κούραση και γνώρισε την ήττα με 11-5. Ολα κρίθηκαν στο τέταρτο σετ, όταν ενώ ο Ελληνας πρωταθλητής προηγήθηκε, δεν κατάφερε να κρατήσει προβάδισμα και ο ο Ιάπωνας που είναι νούμερο 4 στον κόσμο, επικράτησε με 11-8, Το τελευταίο σετ ήταν πλέον τυπική διαδικασία και ο Γκιώνης το έχασε με 11 - 6 .