Πεντάρα στο Ελ Σαλβαδόρ η Βραζιλία (vid)

Σαρωτική η Βραζιλία στο φιλικό με το Ελ Σαλβαδόρ με τη «σελεσάο» να επικρατεί με 5-0, ενώ έχασε ευκαιρίες για ακόμα περισσότερα.

Επιστροφή* πονταρίσματος στον αγώνα Σαραγόσα - Λα Κορούνια, αν ο Αλβάρο Βάθκεθ σημειώσει το πρώτο γκολ στην αναμέτρηση! (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)

Σκορ και θέαμα από την Βραζιλία στο φιλικό με το Ελ Σαλβαδόρ. Η παρέα του Νεϊμάρ επικράτησε με 5-0, ενώ έχασε ευκαιρίες για ακόμα περισσότερα τέρματα, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση. Ο χορός τον γκολ άνοιξε από τον Νεϊμάρ ο οποίος σκόραρε με πέναλτι στο 4'. Στο 16' ο Ριτσαρλίσον με εξαιρετικό μακρινό σουτ έκανε το 2-0, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με επίσης μακρινό σουτ του Κουτίνιο που στο 30' έκανε το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βραζιλία έριξε λίγο τους ρυθμούς, αλλά και πάλι μπόρεσε να σκοράρει δύο φορές. Αρχικά ο Ριτσαρλίσον έκανε στο 50' το 4-0 και το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 90' ο Μαρκίνιος.