Ηρακλής - Καμπανιακός 2-2: Γύρισε από το 0-2 ο Γηραιός

iraklis_eurokinisi

Ο Ηρακλής κατάφερε και γύρισε από το 0-2 σε 2-2 κόντρα στον Καμπανιακό και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στην αναμέτρηση για την 23η αγωνιστική της Super League 2.

Ο Ηρακλής γύρισε το ματς από το 0-2 σε 2-2 απέναντι στον Καμπανιακό στη Δράμα και ανέβηκε στην 5η θέση με 25 βαθμούς στον Βόρειο Όμιλο της Super League 2.

Η ομάδα του Γιώργου Αμανατίδη άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με το σουτ του Γαρύφαλλου και διαπλασίασε τα τέρματά της οκτώ λεπτά αργότερα με το εξαιρετικό σουτ του Τότσκα, ο οποίος έγραψε το 2-0 πριν πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, ο Γηραιός ανέβασε στροφές και κατάφερε αρχικά να μειώσει με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βιτλή στο 59' και έφτασε στην ισοφάριση με την «καρφωτή» κεφαλιά του Κωστόπουλου, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό σκορ στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αξίζει να σημειωθεί πως λίγο πριν την έναρξη του αγώνα τιμήθηκε από τη διοίκηση του Ηρακλή ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του Γηραιού και νυν προπονητής της Δόξας Δράμας, Άκης Στολτίδης, για την προσφορά του στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Ηρακλής (Π. Αμανατίδης): Παλαβράκης, Βιτλής, Πατράλης, Κωστόπουλος, Τσαγκαλίδης (86′ Κωστίκα), Αρόγιο (46′ Κούστα), Εμπό, Κουντουριώτης (46′ Νεοφυτίδης), Σιούτας (86′ Χειρίτραντας), Γκερμούς, Σπυρίδης (78′ Τόρες).

Καμπανιακός (Γ. Αμανατίδης): Γιακουμής, Λαγωνίδης, Γιουκούδης (78′ Μυστακίδης), Σαρβανίδης, Μανιός (78′ Πόζογλου), Προσκυνητόπουλος, Μπούσης, Φροσύνης, Γαρύφαλλος (85′ λ.τ Πολύζος), Παπακωνσταντίνου (66′ Ν. Καθάριος), Τότσκα (66′ Έππας).