Πάρμα – Τορίνο 3-2: Λύτρωση στο 88’ (vid)

Η Πάρμα κέρδισε με 3-2 την Τορίνο, που έπαιζε με 10 παίκτες από το 29’, με γκολ του Ινγκλέζε στο 88’.

Η Πάρμα έφτασε σε δεύτερη συνεχόμενη νίκη στην Serie A, έστω και αν έπρεπε να φτάσουμε στα τελευταία λεπτά για να επιβληθεί της Τορίνο. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και μόλις στο 2’ έπειτα από μία από τις γνωστές ενέργειες του Ζερβίνιο ο Κουλουσέβσκι από κοντά έκανε το 1-0.

Η απάντηση δεν άργησε να έρθει για τους φιλοξενούμενους, καθώς στο 12’ ο Ανσάλντι βρέθηκε ολομόναχος στην περιοχής και με κεφαλιά έκανε το 1-1. Στο 29’ ο Μπρέμερ έκανε χέρι στην περιοχή, ο διαιτητής χρειάστηκε τη βοήθεια του VAR για να υποδείξει την παράβαση, ενώ έδειξε δεύτερη κίτρινη στον Βραζιλιάνο. Ο Σιρίγκου, όμως, απέκρουσε το πέναλτι του Ινγκλέζε, για να κάνει το 1-2 ο Μπελότι με νέο πέναλτι στο 43’ για την Τορίνο!

Αυτή τη φορά, όμως, η Πάρμα ήταν εκείνη που είχε την άμεση απάντηση, με τον Κορνέλιους να κάνει το 2-2 στο 3’ των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν και λυτρώθηκαν στο 88’, όταν ο Ιγκλέζε έκανε το τελικό 3-2.