Βραζιλία: Συνεχίζει ακάθεκτη, φιλοδώρησε με «τεσσάρα» την Παραγουάη (vid)

Κώστας Τόπας

Ακάθεκτη συνεχίζει η Βραζιλία, η οποία αυτή την αγωνιστική επικράτησε 4-0 της Παραγουάης και διατήρησε την απόσταση των τεσσάρων βαθμών από τη δεύτερη Αργεντινή.

Το αήττητο της σερί διεύρυνε η «σελεσάο», μετά την άνετη νίκη που κατάφερε να πάρει με 4-0 επί της Παραγουάης, η οποία και αποχαιρέτησε το Παγκόσμιο Κύπελλο.

Το σκορ για την Βραζιλία άνοιξε από νωρίς και συγκεκριμένα στο 28' ο Ραφίνια. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κουτίνιο με ένα τρομερό σουτ που εξαπέλυσε εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Στο 86' ο Άντονι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ροντρίγκο διαμόρφωσε το τελικό 4-0. Μετά από αυτή την εμφαντική νίκη, η Βραζιλία συνεχίζει και καλπάζει στον προκριματικό όμιλο, έχοντας απολογισμό 12-3-0. Παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας με 39 βαθμούς και στο +5 από την δεύτερη Αργεντινή, η οποία κατέκτησε το τρίποντο απέναντι στην Κολομβία (2-0).