Χάβρη - Μονακό 0-0: Γλίτωσαν τα χειρότερα αλλά έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν την Παρί οι Μονεγάσκοι

Ιάσονας Θεριός
ben_yedder_monaco

Η Μονακό δεν βρήκε τη... λύση στην έδρα της Χάβρης, με την οποία έμεινε στη λευκή ισοπαλία, χάνοντας την ευκαιρία να ανέβει στη 2η θέση της Ligue 1, στο -1 από την Παρί Σεν Ζερμέν. Έχασαν... buzzer beater πέναλτι οι γηπεδούχοι.

Γλίτωσε τα χειρότερα η Μονακό, όχι όμως και την γκέλα. Οι Μονεγάσκοι «κόλλησαν» στο 0-0 στην έδρα της Χάβρης κι έχασαν τη σπουδαία ευκαιρία να προσπεράσουν τη Νις στη 2η θέση της Ligue 1, μόλις έναν βαθμό πίσω από την Παρί Σεν Ζερμέν. Στο -3 από τους πρωταθλητές βρίσκεται πλέον.

Σε ένα γενικά ισορροπημένο παιχνίδι, η Μονακό είχε την κατοχή, δεν κατάφερε ωστόσο να την μετουσιώσει σε ευκαιρίες και άρα και γκολ. Η Χάβρη ήταν αυτή που έφτασε μια... ανάσα μακριά από τη νίκη-θρίλερ, ωστόσο στο δέκατο λεπτό των καθυστερήσεων (!) ο Γκραντσίρ δεν μπόρεσε να χαρίσει από την άσπρη βούλα το τρίποντο στην ομάδα του.