Από την αρχή το Μονπελιέ - Κλερμόν που είχε διακοπεί για ρίψη βεγγαλικού στον τερματοφύλακα

monpelie

Από την αρχή θα ξεκινήσει ο αγώνας της Ligue 1 ανάμεσα στη Μονπελιέ και στην Κλερμόν που είχε διακοπεί στο 91ο λεπτό λόγω ρίψης βεγγαλικού στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Από την αρχή και κεκλεισμένων των θυρών θα ξεκινήσει ο αγώνας ανάμεσα στη Μονπελιέ και στην Κλερμόν που είχε διακοπεί στο 91ο λεπτό λόγω ρίψης βεγγαλικού στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Όπως ανακοίνωσε η διοργανώτρια αρχή του γαλλικού πρωταθλήματος, το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες που διακόπηκε στις 8 Οκτώβρη στις καθυστερήσεις του αγώνα θα ξεκινήσει από την αρχή, καθώς οι Γάλλοι αποφάσισαν να τιμωρήσουν τους γηπεδούχους και με αφαίρεση ενός βαθμού, λόγω του βεγγαλικού που εκτοξεύτηκε προς τον τερματοφύλάκα των φιλοξενουμένων, Μορί Ντιό, που ετοιμαζόταν για να χτυπήσει το ελεύθερο λάκτισμα.

Έτσι η αναμέτρηση θα επαναληφθεί από την αρχή, χωρίς την παρουσία κόσμου. Αξίζει να σημειωθεί, πως τη στιγμή που έγινε το περιστατικό, η Μονπελιέ ήταν μπροστά στο σκορ με 4-2.