Μονακό - Νις 0-1: Τιμώρησε τα... χαμένα πέναλτι του Μπάλογκαν με γκολ κορυφής στο 90+1'!

balogun_missed_penalty

Ο... μοιραίος Φόλαριν Μπάλογκαν δεν μπόρεσε δις (!) να βρει δίχτυα από την άσπρη βούλα και η Νις στις καθυστερήσεις «πάγωσε» το Πριγκιπάτο παίρνοντας τη νίκη 1-0 και ανεβαίνοντας στην 1η θέση της Ligue 1!

Απόλυτα μοιραίος για τη Μονακό ο Φόλαριν Μπάλογκαν! Οι Μονεγάσκοι υπέστησαν σκληρή ήττα 1-0 από τη Νις εντός έδρας, βλέποντας τον παίκτη για τον οποίο δαπάνησαν 30 εκατομμύρια ευρώ πριν λίγο καιρό να πρωταγωνιστεί αρνητικά.

Ο 22χρονος επιθετικός είχε δύο μοναδικές ευκαιρίες να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του με πέναλτι, ωστόσο τόσο στο 11' όσο και στο 55' ο Μαρτσίν Μπούλκα του είπε «όχι» από την άσπρη βούλα.

Οι Νικαιώτες δεν άφησαν ατιμώρητο το... έγκλημα του Αμερικανού και χάρη στο τέρμα του Μπογκά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων πήραν το τρίποντο και ανέβηκαν στην κορυφή της Ligue 1! Στη 2η θέση έπεσε η Μονακό.