Πρώτη εμφάνιση στο «Μπερναμπέου» και πρώτο γκολ για τον Χαβιέ Σάντσεθ! (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Όπως το έκανε μια μέρα νωρίτερα στη Μπαρτσελόνα ο πιτσιρικάς, Ρίκι Πουίγκ, έτσι και στη Ρεάλ Μαδρίτης που έδωσε ευκαιρία σε αρκετούς νεαρούς στο ματς με τη Μελίγια, ο Χαβιέ Σάντσεθ κατάφερε στην πρώτη του εμφάνιση στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου» να πετύχει και το πρώτο του γκολ.

Θα σκοράρει πρώτος ο Ρονάλντο; Ενισχυμένες αποδόσεις* στο νέο Pamestoixima.gr. *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις.

Ο 21χρονος ποδοσφαιριστής, δεν έκανε την παρθενική του εμφάνιση με τη φανέλα των «μερένχες», το απόγευμα της Πέμπτης, αφού είχε προηγηθεί και μια συμμετοχή ενός ημιχρόνου με αλλαγή, στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Θέλτα στο Βίγκο, όπου η ομάδα του Σολάρι είχε επικρατήσει με σκορ 4-2.

Στο ματς Κυπέλλου με τη Μελίγια, στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου», ο Χαβιέ Σάντσεθ έκανε την πρώτη του εμφάνιση μπροστά στο κοινό της ανδρικής ομάδας και δικαίωσε απόλυτα τον προπονητή που του έδωσε φανέλα βασικού και του επέτρεψε να βγάλει ολόκληρο το 90λεπτο.

Ο μικρός σκόραρε στο 39', στη δεύτερη συμμετοχή του με το ανδρικό τμήμα και πρώτη στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου», εκπληρώνοντας ένα από τα μεγάλα ποδοσφαιρικά του όνειρα, αφού είχε ενσωματωθεί στις ακαδημίες του συλλόγου από την ηλικία των 9 ετών!

Δείτε το γκολ του μικρού στο 03:42 του βίντεο: