Εσπανιόλ – Ρεάλ Σοσιεδάδ 2-1

Σε μια ουσιαστικά αδιάφορη αναμέτρηση η Εσπανιόλ έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε της Ρεάλ Σοσιεδάδ με 2-1.

Τόσο η Εσπανιόλ όσο και η Ρεάλ Σοσιεδάδ δεν θα κινδυνεύσουν καθώς ήδη έχουν εξασφαλίσει μία απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και να πάρουν τη νίκη (2-1) στο δεύτερο ημίχρονο, ξεκινώντας την ανατροπή με ένα πανέμορφο γκολ του Μπαπτιστάο (51'), ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1.

Ντόρτμουντ – Αϊντραχτ Φρανκ. με προσφορά ημέρας*, αμέτρητα ειδικά στοιχήματα και forzato cashout*! (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προηγηθεί με πλασέ του Γουίλιαν Ζοσέ λίγο πριν το ημίχρονο (41'), με τον Βραζιλιάνο να εκμεταλλεύεται ένα παιδαριώδες λάθος του Ντουάρτε.

Μετά την ισοφάριση η Εσπανιόλ πήρε τα ηνία και έφτασε τελικά στην ολική ανατροπή (2-1) με τον Μορένο (72'), ο οποίος αν και αρχικά νικήθηκε στο πέναλτι από τον Μογιά, πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Эспаньол - Реал Сосьедад. Обзор матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.