Στον τελικό η Σεβίλλη (vid)

Την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου πήρε η Σεβίλλη επικρατώντας στην Ανδαλουσία της Λεγανές του Σιόβα με 2-0.

Σημειώθηκαν περισσότερα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα Βαλένθια - Μπαρτσελόνα; Στη vistabet έχει επιστροφή στοιχήματος*!(21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Με προίκα το 1-1 στην έδρα της Λεγανές η Σεβίλλη υποδέχθηκε την ομάδα του Σιόβα έχοντας υπέρ της τα προγνωστικά για πρόκριση στον τελικό. Αυτό και έγινε καθώς το συγκρότημα της Ανδαλουσίας δεν είχε πρόβλημα να επικρατήσει με 2-0 και να πάρει το εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου. Το σκορ άνοιξε ο Κορέα στο 15' με τους γηπεδούχους να το κρατάνε και τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να ισοφαρίσουν και να πάνε το ματς στην παράταση. Στο 90' ωστόσο ο Βάσκεθ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 δίνοντας την πρόκριση στην Σεβίλλη.