TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE
  • NBA
ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Τα ζευγάρια της πρεμιέρας στη Γ' Εθνική (pics)

Τα ζευγάρια της πρεμιέρας στη Γ' Εθνική (pics)

Τα ζευγάρια της πρεμιέρας στη Γ' Εθνική (pics)

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση της Γ' Εθνικής, η οποία έβγαλε και πειραϊκό ντέρμπι στην πρεμιέρα ανάμεσα σε Εθνικό και Προοδευτική. Δείτε τα ζευγάρια της πρώτης αγωνιστικής και στους οχτώ ομίλους.

Στις 30 Σεπτεμβρίου στις 16:00 είναι προγραμματισμένη η σέντρα στην πρεμιέρα, με όλες τις αγωνιστικές να γίνονται Κυριακή, με εξαίρεση μόνο την 5η, η οποία θα πραγματοποιηθεί Σάββατο 27 Οκτωβρίου λόγω της 28ης Οκτωβρίου. Στις 14 Απριλίου 2019 θα πραγματοποιηθεί η τελευταία αγωνιστική.

Αναλυτικά τα ζευγάρια:

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΟ Καβάλας
Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης
Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης
Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης
Πανσεραϊκός – ΑΕ Καλαμπακίου

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων – ΠΟ Τρίγλιας
ΑΠΕ Λαγκαδά – Ερμής Αμύνταιου
Αλμωπός Αριδαίας – Μακεδονικός
Άρης Παλαιοχωρίου – Νίκη Αγκαθιάς
Ελπίς Σκουτάρεως/Βέροια – ΑΣ Γιαννιτσά
Ολυμπιακός Κυμίνων – Εδεσσαϊκός
Μελιτέας Μελίτης – Αγροτικός Αστέρας

3ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφας – Τηλυκράτης Λευκάδας
Θεσπρωτός – Κρόνος Αργυράδων
ΑΟ Φλωριάδας – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου – Θρίαμβος Σερβιανών
Γρεβενά Αεράτα – Σούλι Παραμυθιάς
Μακεδονικός Σιάτιστας – Ναυπακτιακός Αστέρας
Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων – ΑΟ Στυλίς
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Φωκικός
Νίκη Βόλου – Θησέας Αγριάς
ΓΣ Αλμυρού – Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Μακρυχωρίου – Πιερικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ολυμπιακός Βόλου
Αστέρας Ιτέας – ΑΣ Μετέωρα

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά – ΑΠΟ Κερατσίνι
ΑΕ Νεάπολης – Γιούχτας
Εθνικός Πειραιά – Προοδευτική
Ιωνικός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΟ Επισκοπής – ΟΦ Ιεράπετρα
ΑΟ Παλαιόχωρας – Ατσαλένιος
Ρεπό: Αμπελακιακός

6ος όμιλος

Διαγόρας Ρόδου – Παναιγιάλειος
Ιάλυσος – Παλληνιακός
Διαγόρας Βραχνεϊκων – ΠΑΟ Βάρδας
Νίκη Τραγανού – Αστέρας Αμαλιάδας
Πανμοβριακός – Φοίβος Κρεμαστής
Θύελλα Ραφήνας – Πανηλειακός
Ρεπό: Αχαρναϊκός

7ος όμιλος

Χαραυγιακός – Αιολικός
Θύελλα Καμαρίου – Αιγάλεω
Καλλιθέα – ΑΟ Χαλκίς
Απόλλων Ερέτριας – Ηλυσιακός
ΠΑΣ Κόρινθος – Πανθηραϊκός
Άγιοι Ανάργυροι – Άγιος Ιερόθεος

8ος όμιλος

ΑΕ Ερμιονίδας – Παναρκαδικός
Μανδραϊκός – ΑΟ Κατασταρίου
Ένωση Λέρνας – Καλαμάτα
Πάμισσος Μεσσήνης – ΑΕ Πελλάνας
Αστέρας Βλαχιώτη – Ασπρόπυργος
Αμβρυσσέας Διστόμου – Παναργειακός
ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΟ Υπάτου

Best of internet