«Καθάρισε» την ουραγό και έρχεται για τον ΠΑΟΚ η Βίντι

Κώστας Ζάλιαρης

Με δυο γκολ σε διάστημα οχτώ λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο, η Βίντι επιβλήθηκε (2-0) της ουραγού Χαλάντας για το ουγγρικό πρωτάθλημα, λίγες μέρες πριν την αναμέτρηση της Τούμπας με τον ΠΑΟΚ για το Europa League.

Η προσεχής αντίπαλος του «δικεφάλου του βορρά» επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα στις εγχώριες διοργανώσεις έπειτα από το βαρύ 3-0 από την ΜΤΚ Βουδαπέστης και βρήκε δίχτυα δις σε σύντομο χρονικό διάστημα για να κάνει και μια μικρή συντήρηση δυνάμεων στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης.

Ο Στσέποβιτς στο 61' και ο Πάτκαϊ στο 69' ήταν οι σκόρερ της Βίντι, που την Τετάρτη αναμένεται στη χώρα μας ενόψει του ματς της Πέμπτης κόντρα στον ΠΑΟΚ για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.