Ιταλία - Ολλανδία 1-1

Με γκολ του Ακε στο τέλος οι Οράνιε έφυγαν από το Τορίνο με ισοπαλία (1-1) κόντρα στην Ιταλία, σε ένα φιλικό γοήτρου.

Ατζούρι και Οράνιε θα ήθελαν να προετοιμάζονται για το Μουντιάλ της Ρωσίας αλλά κατάφεραν να μείνουν εκτός και οι δύο, με συνέπεια να παίζουν αδιάφορα φιλικά. Ο Ρομπέρτο Μαντσίνι, πάντως, μάλλον έμεινε ικανοποιημένος από όσα είδε και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο η Ιταλία είχε πολύ καλές ευκαιρίες με τους Μπελότι, Βέρντι και Κρίσιτο. Στην επανάληψη, με τους δύο προπονητές να κάνουν και αλλαγές, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 67' με την... κόντρα του Τζάτζα αλλά στο 69' έμειναν με 10 λόγω της αποβολής του Κρίσιτο για φάουλ στον Μπάμπελ. Ετσι, η Ολλανδία βγήκε μπροστά και ισοφάρισε στο 88' με την κεφαλιά του Ακε μετά τη σέντρα του Μπερχάους από δεξιά.