Σπάρτα Πράγας - Λίβερπουλ: Δυο κεραυνοί του Νούνιες της χάρισαν άνετο προβάδισμα στην Πράγα

Νίκος Κικίδης
Νούνιες

Ο Ντάργουιν Νούνιες αποτέλεσε τον μεγάλο πρωταγωνιστή της Λίβερπουλ στο ημίχρονο κόντρα στη Σπάρτα Πράγας με δυο γκολάρες που οδήγησαν στο 0-3 των Reds.

Σε μεγάλα κέφια βρέθηκε ο Ντάργουιν Νούνιες στο πρώτο μέρος κόντρα στην Σπάρτα Πράγας. Ο Ουρουγουανός επιθετικός έχει έφεση στα εντυπωσιακά γκολ και το απέδειξε για ακόμη μια φορά στο ματς της Πράγας, εκεί όπου με δυο απίθανα σουτ διαμόρφωσε το 3-0 της Λίβερπουλ στο ημίχρονο.

Αρχικά στο 25΄σημάδεψε τον ουρανό των διχτύων με ρουκέτα εκτός περιοχής στο γκολ υπ΄αριθμόν 1000 της Λίβερπουλ επί εποχής Γιούργκεν Κλοπ, ενώ στις καθυστερήσεις άφησε τη μπάλα να σκάσει κι έπιασε ξερό σουτ από δύσκολη γωνία για το 3-0.