Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις από το Βιγιαρεάλ-Παναθηναϊκός 3-2 (vid)

panathinaikos_highlights_intime

Η Βιγιαρεάλ πήρε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου αέρα τριών τερμάτων, όμως το τριφύλλι «φλέρταρε» με ένα επικό come back και «πάλεψε» μέχρι το τέλος.

Την ήττα με 3-2 από τη Βιγιαρεάλ γνώρισε χθες (30/11) ο Παναθηναϊκός, σε ένα ματς όπου επεδίωξε και έφτασε κοντά σε ένα come back που θα έμενε στην ιστορία. Τα «κίτρινα υποβρύχια» αιφνιδίασαν τους «πράσινους» και βρήκαν γκολ με τους Μπαένα (29'), Κομεσάνα (37') και Μοράλες (47'). Ετσι στις αρχές του δεύτερου μισού απέκτησαν αέρα τριών τερμάτων και έδειχναν να βρίσκονται κοντά στη νίκη.

Το «τριφύλλι» όμως δεν τα παράτησε και αρχικά μείωσε στο 66' με τον Παλάσιος που πήρε το «ριμπάουντ» μετά το χαμένο πέναλτι του Ιωαννίδη, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 82' και έβαλε.. φωτιά στα τελευταία λεπτά.

Ευρύτερα ο Παναθηναϊκός απώλεσε ευκαιρίες και για άλλα γκολ, όμως τελικά δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα στο Μαδριγκάλ.

@Photo credits: INTIME