Παυλίδης: Σκόραρε για τρίτη διαδοχική αγωνιστική και παραμένει στην κορυφή της Eredivisie

Ο Παυλίδης

Ο Παυλίδης βρήκε δίχτυα στη νίκη της Άλκμααρ επί της Φίτεσε με 2-0 και συνεχίζει σταθερά στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ της Eredivisie με 24 γκολ.

Ακόμα μια αγωνιστική και ακόμα ένα γκολ για τον ασταμάτητο Βαγγέλη Παυλίδη. O διεθνής Έλληνας σέντερ φορ σκόραρε σε τρίτο διαδοχικό παιχνίδι της Άλκμααρ, καθώς στο 64ο λεπτό του εντός έδρας αγώνα με τη Φίτεσε βρήκε εξ επαφής δίχτυα και διαμόρφωσε το 2-0, το οποίο έμεινε μέχρι το φινάλε του ματς.

Ο 25χρονος επιθετικός συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ της Eredivisie και μάλιστα αύξησε τη διαφορά από τους... διώκτες του, καθώς έφτασε τα 24 γκολ, δυο παραπάνω από τον Λουκ Ντε Γιονγκ της Αϊντχόφεν και τρία περισσότερα από τον Σαντιάγκο Χιμένες της Φέγενορντ. Συνολικά ο Παυλίδης σε 39 εμφανίσεις του μέσα στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο έχει 28 γκολ και τέσσερις αίστ.