Ιταλία - Εκουαδόρ 2-0: Επέβαλε την ισχύ της με Πελεγκρίνι και Μπαρέλα

Ιάσονας Θεριός
pellegrini_italy

Με τους Πελεγκρίνι και Μπαρέλα να «χτυπούν» στην αρχή και στο τέλος του 90λεπτου, η Ιταλία πήρε νέα φιλική νίκη, υποτάσσοντας με 2-0 το Εκουαδόρ.

Συνεχίζει να... αρέσει η Ιταλία του Λουτσιάνο Σπαλέτι που μετά τη Βενεζουέλα υπέταξε με 2-0 και το Εκουαδόρ σε φιλικό προετοιμασίας στο Νιου Τζέρσεϊ εν όψει του Euro 2024.

Μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Λορέντσο Πελεγκρίνι με πανέμορφο σουτ εκτός περιοχής «ζωγράφισε» για το 1-0, ενώ η ανώτερη Σκουάντρα Ατζούρα σπατάλησε ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα στη συνέχεια του ματς. Το γκολ που άξιζε πάντως, το βρήκε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, με τον Μπαρέλα να διαμορφώνει το τελικό σκορ. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα του Εκουαδόρ στις τελευταίες επτά αναμετρήσεις.