Σπόραρ: Βρήκε δίχτυα στη φιλική ισοπαλία της Σλοβενίας με τη Μάλτα (vid)

sporar_goalll

Μάλτα και Σλοβενία έμειναν στο 2-2 σε μεταξύ τους φιλικό, με τον Άντρατζ Σπόραρ του Παναθηναϊκού να παίζει βασικός - όπως και ο Τσέριν - και να σκοράρει. Ως αλλαγή αγωνίστηκε ο Μπένιαμιν Βέρμπιτς.

«Ξεμούδιασμα» πριν το Euro 2024 έχει το πρόγραμμα για την εθνική Σλοβενίας που αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 σε φιλικό απέναντι στη Μάλτα. Φυσικά για ακόμη μια φορά η ομάδα του Κεκ είχε έντονο... πράσινο άρωμα, αφού και οι τρεις διεθνείς του Παναθηναϊκού πήραν λεπτά συμμετοχής.

Οι Άντρατζ Σπόραρ και Άνταμ Τσέριν αγωνίστηκαν ως βασικοί, ο πρώτος δίχως να αντικατασταθεί και ο δεύτερος για 67 λεπτά, ενώ ο Μπένιαμιν Βέρμπιτς πέρασε ως αλλαγή στο ημίχρονο.

Μάλιστα, ο Σπόραρ μπόρεσε να βρει ξανά δίχτυα με την εθνική του, αφού στο 28ο λεπτό άνοιξε το σκορ πλασάροντας ψύχραιμα μετά το λάθος της μαλτέζικης άμυνας.