Ιγουαΐν: «Είναι εύκολο να μιλάς απ' τον καναπέ... » (pic)

Κώστας Ζάλιαρης

Ξέσπασμα κατά των επικριτών της Γιουβέντους από τον Γκονζάλο Ιγουαΐν, που απομόνωσε όσους συνεχίζουν να στηρίζουν την ομάδα και τόνισε πως είναι εύκολο για όλους να μιλούν εκ του ασφαλούς από τον καναπέ τους...

Οι μεγάλες Ευρωπαϊκές Διοργανώσεις επέστρεψαν! Έτοιμοι για δράση; (21+)

Ο Αργεντινός επιθετικός σκόραρε δις στο πρώτο δεκάλεπτο, αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, όμως, η Γιουβέντους απέτυχε να επενδύσει στο υπέρ της 2-0 στην έναρξη του αγώνα, με αποτέλεσμα η Τότεναμ να φύγει από το Τορόνι με το ισόπαλο 2-2 που της δίνει αβαντάζ πρόκρισης.

Έχοντας ακούσει και διαβάσει την κριτική που δέχθηκε το σύνολο του Αλέγκρι μετά το ματς, ο Ιγουαΐν απάντησε μέσω social media, γράφοντας:

«Είναι εύκολο να μιλάς από τον καναπέ ή την πολυθρόνα... Μέχρι το 2-0 όλα ήταν τέλεια και μετά το 2-2 όλοι βγήκαν να κρίνουν. Δεν μας επηρεάζει αυτό... Πάμε στο Λονδίνο για την πρόκριση. Έναν χαιρετισμό σε όσους συνεχίζουν να θέλουν το καλό της Γιουβέντους».