Μπάγερν Μονάχου - Άρσεναλ: Ο Κίμιχ σκόραρε με καρφωτή κεφαλιά και 1-0 οι Βαυαροί (vid)

profile_player-960x540

Η Μπάγερν Μονάχου πήρε προβάδισμα κόντρα στην Άρσεναλ, με την καρφωτή κεφαλιά του Τζόσουα Κίμιχ στο 63ο λεπτό του ματς.

Η Μπάγερν Μονάχου άνοιξε το σκορ απέναντι στην Άρσεναλ και κρατάει πλέον την πρόκριση στα ημιτελικά του Champions League στα... χέρια της.

Η φάση του γκολ ξεκίνησε από το πόδια του Σανέ που έβγαλε δυνατή σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα έφτασε στον Γκερέιρο, ο οποίος με μια «γλυκιά» σέντρα βρήκε τον Κίμιχ στην «καρδιά» της άμυνας των Gunners και εκείνος με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Ραγιά στο 63ο λεπτό για το 1-0 των Βαυαρών.

Νωρίτερα οι Γερμάνοι «άγγιξαν» το 1-0, με το διπλό δοκάρι που είχαν οι Γκορέτσκα και Γκερέιρο στο 47ο λεπτό της αναμέτρησης.