Ατλέτικο Μαδρίτης - Ίντερ: Ο Κόκε «τρύπησε» την άμυνα και ο Ντεπάι έστειλε το ματς στην παράταση (vid)

Ντεπάι

Ο Κόκε «έκοψε» στα δύο την άμυνα της Ίντερ με φανταστική μπαλιά και ο Μέμφις Ντεπάι με συρτό τελείωμα έκανε το 2-1 για την Ατλέτικο Μαδρίτης και έστειλε το ματς στην παράταση.

Το «σφυροκόπημα» της Ατλέτικο Μαδρίτης απέφερε καρπούς. Στο 86ο λεπτό της ρεβάνς με την Ίντερ για τους «16» του Champions League o Κόκε πέτυχε μια φανταστική πάσα, ο Ντε Φράι έχασε τον Μέμφις Ντεπάι, ο οποίος με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1 για τους Ροχιμπλάνκος, ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ και οδήγησε τις δυο ομάδες στην παράταση.

O Ολλανδός έφτασε τα εννέα γκολ σε 26 εμφανίσεις στη σεζόν, ενώ ήταν το πρώτο του με τους Μαδριλένους σε αγώνα Champions League.