Σέλτικ - Ατλέτικο Μαδρίτης: Ο Πάλμα σκόραρε για πρώτη φορά στο Champions League (vid)

Palma

Ο Λουίς Πάλμα σκόραρε με εντυπωσιακό διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή της Ατλέτικο Μαδρίτης και έκανε το 2-1 για τη Σέλτικ με το πρώτο του γκολ στο Champions League.

Ο Λουίς Πάλμα πανηγύρισε έξαλλα το γκολ του κόντρα στη Λάτσιο πριν το ακυρώσει ο VAR, όμως κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης ήρθε η στιγμή του. Στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης με τους Ροχιμπλάνκος στη Γλασκώβη ο Μαέντα έκανε την παράλληλη μπαλιά, η μπάλα έφτασε στον επιθετικό του Άρη, ο οποίος με δυνατό διαγώνιο σουτ έκανε το 2-1 και έβαλε εκ νέου μπροστά τους Κέλτες.

Αυτό ήταν το πρώτο «αστεράτο» γκολ του 23χρονου από την Ονδούρα, ο οποίος σε επτά εμφανίσεις με τη Σέλτικ έχει βρει τρεις φορές το δρόμο προς τα δίχτυα.

Οι Μαδριλένοι είχαν ισοφαρίσει τρία λεπτά νωρίτερα, όταν ο Τέιλορ ανέτρεψε τον Μολίνα εντός περιοχής, ο Χαρτ έπιασε την εκτέλεση πέναλτι του Γκριεζμάν και με τη δεύτερη ο Γάλλος ισοφάρισε σε 1-1.