Ουνιόν - Μπράγκα: Το «buzzer beater» του Κάστρο για την ανατροπή από 2-0 (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
Μπράγκα

Η Μπράγκα με γκολ του Κάστρο στην τελευταία φάση του ματς έκανε ανατροπή από 2-0 και πήρε το «διπλό» κόντρα στην Ουνιόν. Δεύτερη «μαχαιριά» για τους Βερολινέζους στο 90+4'.

Απίστευτη εξέλιξη στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου! Η Ουνιόν πήρε προβάδισμα δυο γκολ κόντρα στην Μπράγκα, στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της στο Champions League, με με πρωταγωνιστή τον Μπέκερ, οι Πορτογάλοι ισοφάρισαν στο 51' και στις καθυστερήσεις «έκλεψαν» το τρίποντο.

Στο 90+4' ο σκόρερ του δεύτερου γκολ, Μπρούμα, έστρωσε την μπάλα στον Κάστρο, ο οποίος με δυνατό διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής έκανε το 2-3 και ολοκλήρωσε την ανατροπή σπουδαία ανατροπή των φιλοξενούμενων από 2-0.

Οι Βερολινέζοι για δεύτερο ματς έχασαν στο φινάλε και μάλιστα στο ίδιο λεπτό. Στο 90+4' της πρώτης τους αναμέτρησης στο τουρνουά, κόντρα στη Ρεάλ στη Μαδρίτη, ο Μπέλινγκχαμ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε το «χρυσό» γκολ της Βασίλισσας (1-0).