Νυρεμβέργη – Σάλκε 1-1: Βαθμό... σωτηρίας στο τέλος οι βασιλικοί μπλε (vid)

Η Σάλκε βρέθηκε να χάνει στο 82’, αλλά ισοφάρισε στο 85’ τη Νυρεμβέργη και διατηρεί σημαντικό προβάδισμα στη μάχη της παραμονής.

Μεγάλο ματς στη μάχη της παραμονής ανάμεσα στη Νυρεμβέργη και στη Σάλκε. Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, όταν είδαν γκολ τους να ακυρώνεται με τη βοήθεια του VAR για επιθετικό φάουλ και στις καθυστερήσεις τον Μπέρενς να αστοχεί σε πέναλτι.

Ο ρυθμός ήταν καλός και στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ταχύτητα, όμως στο 82’ ο Κούμπο έδειξε να λυτρώνει τους γηπεδούχους, κάνοντας το 1-0. Η χαρά τους, όμως, δεν κράτησε για πολύ, καθώς στο 85’ ο Νάστασιτς έκανε το τελικό 1-1 και κράτησε την ομάδα του όρθια σε ένα παιχνίδι με τεράστια βαθμολογική σημασία.