Άιντραχτ - Βέρντερ Βρέμης 1-1: Μοιρασιά στη Φρανκφούρτη

Άιντραχτ

Ισοπαλία 1-1 απέσπασε η Βέρντερ Βρέμης στην Φρανκφούρτη από την Άιντραχτ, με τα δύο ομάδες να τελειώνουν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες.

Η Άιντραχτ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ξεφύγει από τους διώκτες της, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με τη Βέρντερ. Είναι στην 6η θέση, όμως απειλείται... Η ομάδα της Βρέμης λίγο έλειψε να πάρει το προβάδισμα στο 25ο λεπτό, όταν μετά από ωραία εναλλαγή της μπάλας ο Στάγκε βγήκε απέναντι από τον Τραπ και δοκίμασε το πλασέ, με τον Γερμανό κίπερ διώχνει εντυπωσιακά. Η Άιντραχτ προσπάθησε να απαντήσει στο 42’, αλλά ο Μαρμούς από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να ευστοχήσει. Στο 62ο λεπτό η Βέρντερ πέτυχε το γκολ, με τον Βελίκοβιτς απο κοντά να πλασάρει εύστοχα. Στο 73’ οι αριθμητικές ισορροπίες άλλαξαν, καθώς η Βέρντερ έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Στάγκε. Η Άιντραχτ το εκμεταλλεύθηκε και ισοφάρισε στο 77' με τον Τούτα. Ο σκόρερ αποβλήθηκε στο 87ο λεπτό.