Άουγκσμπουργκ - Φράιμπουργκ 2-1: Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με ανατροπή στο φινάλε

augsburg

Η Άουγκσμπουργκ έκανε την ανατροπή στο δεύτερο μέρος και νίκησε τη Φράιμπουργκ με 2-1 στη «WWK ARENA».

Η Άουγκσμπουργκ με μια τρομερή ανατροπή προς το φινάλε του αγώνα, επικράτησε της Φράιμπουργκ με 2-1 και μείωσε τη μεταξύ τους διαφορά στους δύο βαθμούς.

Η ομάδα του Κρίστιαν Στράιχ ήταν κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο της «WWK ARENA» στο πρώτο μέρος και ευτύχησε να προηγηθεί στο 19ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βιντσέντσο Γκρίφο.

Στην επανάληψη, η Άουγκσμπουργκ έβαλε μπροστά τις... μηχανές και κατάφερε αρχικά να ισοφαρίσει με τον Φίλιξ Ουντουοκάι στο 72' και οκτώ λεπτά αργότερα ολοκλήρωσε την ανατροπή με το γκολ του Αρν Ένγκελς, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.