Bundesliga: Η Χάιντενχαϊμ σόκαρε τη Στουτγκάρδη, ισόπαλες Βόλφσμπουργκ και Βέρντερ

Χάντενχαϊμ

Δεύτερη σερί ήττα για τη Στουτγκάρδη, καθώς η Χάιντενχαϊμ βρήκε δυο γκολ στο τελευταίο εικοσάλεπτο και επικράτησε 2-0. Μοιρασιά για Βόλφσμπουργκ και Βέρντερ (2-2).

Η Στουτγκάρδη αρχίζει να ξεμένει από καύσιμα στη Bundesliga. Έπειτα από μια εντυπωσιακή αρχή που την έχει καθιερώσει στην τρίτη θέση έχουν ακολουθήσει δυο απανωτές ήττες, με τελευταία από τη Χάιντενχαϊμ που επικράτησε με 2-0. Αφού ο Σίλας δεν κατάφερε να σκοράρει με πέναλτι στο 57΄οι γηπεδούχοι τιμώρησαν τους Σουηβούς και άνοιξαν το σκορ με τον Σόπνερ στο 70΄. Το κερασάκι στην τούρτα πρόσθεσε ο Κλάιντινστ στις καθυστερήσεις, σφραγίζοντας το τρίποντο για τη Χάντενχαϊμ.

Νωρίτερα Βόλφσμπουργκ και Βέρντερ Βρέμης έμειναν στο 2-2 σε ένα χορταστικό ματς. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 7΄με τον Ντουκς, προτού οι Λύκοι ανατρέψουν την κατάσταση με σκόρερ τους Τσέρνι (37΄) και Παρέδες (59΄). Το γκολ του Μπορέ έξι λεπτά αργότερα ωστόσο σφράγισε τη μοιρασιά για τις δυο ομάδες που αρκέστηκαν με τον βαθμό της ισοπαλίας.