Στο ρελαντί ο ΑΠΟΕΛ!

Χωρίς να εντυπωσιάσει ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε 4-1 της ΑΕΖ εκτός έδρας πετυχαίνοντας έτσι την έκτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Εξαιρετικός σε ακόμα ένα ματς ο Εφραίμ.

Ο ΑΠΟΕΛ δε συνάντησε αντίσταση από την ΑΕΖ, επικράτησε εύκολα 4-1 εκτός έδρας και πήρε την έκτη νίκη στο πρωτάθλημα. Μόλις στο 8ο ο αντίπαλος του Ολυμπιακού άνοιξε το σκορ. Ο Γιαννιώτας εκτέλεσε κόρνερ και ο Μπερτόλιο με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Στο 20' ο ΑΠΟΕΛ πέτυχε το δεύτερο γκολ με κεφαλιά του Σωτηρίου. Στο 54' οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Μπερτόλιο. Αλωνεύτης και Εφραίμ με την είσοδο τους έκαναν πιο επιθετικό τον ΑΠΟΕΛ, με τον τελευταίο να πετυχαίνει το 3-0 στο 76'. Στο 84' οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τέταρτο γκολ, ξανά με τον Εφραίμ. Ενα λεπτό αργότερα είχαν νέα μεγάλη ευκαιρία, αλλά το σουτ του Αλωνεύτη βρήκε το δοκάρι. Στις καθυστερήσεις η ΑΕΖ διαμόρφωσε το 4-1 με τον Πάγκαλο.